Reklama
Ojetiny

Tohle je 15 servisně nejdražších aut. Velká ojetá esúvéčka jsou potenciální ekonomickou sebevraždou

Britská pojišťovna zveřejnila seznam nejproblematičtějších aut, která za posledních 20 let pojistila

1. Bentley Continental GT

Zdroj: Bentley

Nádherné 12-valcové kupé dá majiteľům zabrat častými a pořádně drahými poruchami elektrických systémů a především motorů.

2. Audi A7

Zdroj: Audi

Čtyřdveřové kupé z Ingolstadtu poskytuje sice okouzlující zážitek z jízdy, ale jen když funguje jeho převodovka. A ta často hapruje.

3. BMW X6

Zdroj: Robin Běhal

Auto, které změnilo svět SUV, má problémy nejen s motory, ale také elektrickými systémy. Opravy jsou pořádně mastné.

4. Porsche Cayenne

Zdroj: Porsche AG

5. Chevrolet Captiva

Zdroj: autowp.ru

I levné auto může mít drahé opravy. Zejména pokud jsou časté. A Chevroletu Captiva odchází jedna z nejdražších součástí - převodovka.

6. Range Rover Sport

Zdroj: Range Rover

Sportovnější derivát luxusního Range Roveru trápí nejen motory, ale i komplikovaný adaptivní podvozek s měnitelnou světlou výškou.

7. Jaguar XJ

Zdroj: Jaguar

Nejluxusnější Jaguar je dalším britským zástupcem v žebříčku. Přestože z linek sjížděl velmi dlouho, indicko-britské automobilce se nikdy úplně nepodařilo odstranit problémy s palivovým systémem a motory.

8. Audi Q7

Zdroj: autowp.ru

První generace luxusního Audi Q7 umí být pořádně drahou hračkou - čím starší, tím dražší. V servisu z vás vytáhne peníze za drahé opravy elektroinstalace a neustále úniky oleje.

9. Mazda CX-5

Zdroj: Mazda

10. Range Rover

Zdroj: Ondřej Běhal

Aristokratické britské SUV má podobné problémy jako jeho verze Sport, která je ještě choulostivější. Noční můrou jsou enormně drahé poruchy podvozku a motorů.

11. BMW X5

Zdroj: BMW

Nejen BMW X6, ale i BMW X5 i technicky spřízněné má problémy s podvozkem a motory. Varujte se zejména naftového osmiválce.

12. Ford Galaxy

Zdroj: Ford

Jedno z mála manistreamových aut v tomto žebříčku trápí majitele častými a drahými poruchami automatické převodovky, jakož i drobností, kvůli kterým musí zbytečně často do servisu.

13. Mercedes-Benz GL

Zdroj: autowp.ru

14. BMW M4

Zdroj: Autosalon

Rychlá šelma z Mnichova okouzlí jízdními vlastnostmi, ale výkonu jejího motoru nestíhají brzdy - tedy pokud nemáte keramické, ty jsou na servis ale ještě násobně dražší. K tomu přidává problémový infotainment.

15. Tesla Model S

Zdroj: Tesla

Pokud si myslíte, že konstrukčně jednoduchých elektromobilů se netýkají rizika drahých a častých oprav, jste na omylu. Luxusní Tesla má problémy s elektronikou a podvozkem.
Reklama
Autosalon TV