Reklama
Nová auta

Porovnali jsme Škodu Kamiq a další oblíbená malá SUV s novým a levným Citroënem C3 Aircross

Francouz boduje nízkou základní cenou. Standardní výbava je však slabá, chybí i klimatizace

Škoda Kamiq

Zdroj: Škoda Auto

Mladoboleslavské baby SUV se prodává ve čtyřech výbavových stupních. Ve verzi Ambition začíná s motorem 1.0 TSI 70 kW na 417 900 korunách. To je slabší základ, než má francouzský model, který koupíte od 359 900 korun s motorem PureTech o výkonu 81 kW. To je totožný výkon se silnější verzí škodováckého litru, se kterým se Kamiq prodává v základu za 437 900 korun.

Škoda Kamiq ve výbavě Ambition už má manuální klimatizaci, rádio s 6,5“ obrazovkou nebo LED přední světlomety. Nechybí ani asistent pro jízdu v pruzích. Elektricky jsou ovládaná přední okna a zrcátka. To Citroënu C3 Aircross v základu chybí manuální klimatizace, po které je nutné sáhnout až do druhé výbavy Feel, ve které už vůz stojí nejméně 394 900 korun. Citroën nabízí i tempomat v základu, ten Kamiq nemá.

Škodu Kamiq 1.0 TSI 81 kW ve výbavě Ambition jsme srovnali s Citroënem C3 Aircross 1.2 PureTech 81 kW ve výbavě Feel. Výsledek najdete zde.

Ford Puma

Zdroj: Ford

Druhé nejprodávanější baby SUV v Česku má poměrně sebevědomou cenu. Začíná na 454 900 korunách ve výbavě Titanium. Cena platí pro jednotku 1.0 EcoBost Hybrid (hybridní jsou všechny nabízené motory kromě sportovní verze ST). Základní agregát má výkon 92 kW, srovnatelný je tedy motorem 1.2 PureTech o výkonu 96 kW, který Citroën C3 Aircross dostane ve druhé výbavě Feel za 444 900 korun. Je už ale rovnou s automatem. Ten Puma nabízí také, ale za celkem 509 900 korun.

Ford Puma kompenzuje vyšší cenu bohatostí výbavy. Zatímco francouzský vůz stojí na ocelových šestnáctkách, Puma dostala 17“ litá kola. LED jsou u ní ale jen potkávací a mlhovky. Samozřejmostí je manuální klimatizace, dotykový displej o úhlopříčce 8“ a potěší i čtečkou dopravních značek. Mimochodem, zábavní systém má už i integrovanou navigaci, což je u základního provedení výjimečné.

Ford Puma 1.0 EcoBoost Hybrid o výkonu 92 kW s automatickou sedmistupňovou převodovkou DCT ve výbavě Titanium jsme srovnali s Citroënem C3 Aircross 1.2 PureTech (96 k) EAT 6 ve výbavě Shine. Výsledek je zde.

Peugeot 2008

Zdroj: Peugeot

Peugeot je po technické stránce v některých ohledech podobný Citroënu C3 Aircross. I on se prodává v šesti výbavách, v základním provedení za 395 tisíc korun se ale nabízí se slabším motorem 1.2 PureTech o výkonu 74 kW. Ten Aircross nepoužívá. Model 2008 naopak nemá středně silnou verzi tříválce. Shodným motorem je tak jednotka 1.2 PureTech (96 kW), se kterou se Peugeot 2008 prodává za 435 tisíc korun. V tomto případě ale s manuální převodovkou, my tedy sáhneme do vyšší výbavy Active Pack, kde je s automatem za rovného půl milionu.

Na rozdíl od Citroënu má Peugeot klimatizaci už v základu, i on ale stojí na ocelových discích. Vyšší výbava Active Pack pak přináší přední LED světlomety, už automatickou klimatizaci a hliníková kola o velikosti 16“. Automobilka přidává i balíček elektronických jízdních asistentů.

Peugeot 2008 1.2 PureTech EAT8 ve výbavě Active Pack jsme porovnali s Citroënem C3 Aicross 1.2 PureTech EAT8 ve výbavě Shine. Výsledek najdete zde.

Seat Arona

Zdroj: Seat

Seat Arona podobně jako Škoda Kamiq vsadil na bohatší základní výbavu a z toho vyplývající vyšší cenu. S motorem 1.0 TSI začíná na 432 900 korunách, ale stejně jako v Mladé Boleslavi jde i v Barceloně o slabou 70 kW verzi. S Citroënem C3 Aircross je shodná silnější 81 kW varianta za 452 900 korun.

Už v základu má Seat Arona kožený volant a páku řazení, to má francouzský model až ve třetí výbavě Feel Pack. Arona nabízí i klimatizaci a rádio s barevným dotykovým displejem. Pro tempomat je ale zase nutné sáhnout až do druhé výbavy Xcellence. Katalánské baby SUV už v základní verzi stojí na 16“ litých kolech.

Seat Arona 1.0 TSI (81 kW) ve výbavě Style jsme porovnali s Citroënem C3 Aircross 1.2 PureTech (81 kW) ve výbavě Shine. Výsledek najdete zde.
Reklama
Autosalon TV