Reklama
Nová auta

Šéf Alfy Romeo přiznal, že se chystá velké SUV. Teď řeší, po kterém horském pasu se bude jmenovat

Italská značka plánuje konkurenci pro BMW X5 a v nabídce chce mít celkem čtyři SUV
Zdroj: Tiskový servis Alfa Romeo

Alfa Romeo, která spadá do koncernu Stellantis, sice ani zdaleka neboří rekordy ve statistikách prodejů, i přesto si však stále udržuje jedinečnou image, díky které jsou všichni motorističtí fanoušci vždy zvědaví, na její plány.  Šéf Alfy Jean-Philippe Imparato nyní v rozhovoru pro magazín Autoweek poprvé prozradil svůj záměr, přivést na trh i velké SUV, které by konkurovalo BMW X5.  

Až v roce 2027 a asi jen čistě na elektřinu

Alfa Romeo zastává v rámci koncernu Stellantis roli prémiové značky, z čehož chce management vytěžit maximum. "Naší značku znají všichni po celém světě, takže bych chtěl na trh uvést i velké SUV," řekl v rozhovoru Imparato a dodal, "Zatím není úplně jasné, jak se k tomuto cíli dostaneme, ale kromě SUV v segmentu D chceme ještě větší a výkonnější SUV v segmentu E."

Šéf Alfy zároveň přiznal, že stáli před klíčovou otázkou, zdali chtějí i nadále zůstat převážně evropskou značkou, nebo naopak vkročit do nejprofitabilnějšího segmentu světa. Nakonec se logicky rozhodli pro zisk, který větří právě mezi velkými SUV, jakými jsou například BMW X5, X6 a X7, a na trzích typu Číny či USA. Právě těm by rádi zatopili svým velkým modelem. 

Ten by se měl ale objevit až v roce 2027 a měl by vycházet z velké platformy STLA nové generace modelu Stelvio. Stejně tak se vzhledem ke strategii značky dá očekávat, že nový model bude poháněn již výhradně čistě elektricky.

Alfa Castello - bude se tak skutečně jmenovat?

O jménu nového modelu ještě není rozhodnuto, ale Alfa Romeo se netají tím, že má v plánu celkem čtyři SUV pokrývající všechny významné segmenty a že jejich názvy budou odvozeny od jmen věhlasných horských průsmyků. Jméno Castello, o kterém se v souvislosti s novým modelem spekuluje, by tak odkazovalo na vyhlášený průsmyk ve Val di Fiemme a stejně tak by ještě mohlo být spojováno s hradem Castello Sfortzeso ve staré části Miláne, kde Alfa Romeo vznikla.
Reklama

Alfa e-Romeo - už od roku 2024

Také tradiční italská značka se chystá na masivní elektrifikaci svého modelového portfolia, která bude zahájena v roce 2024 a samozřejmě zasáhne nejen SUV, ale i klasické modely. Právě kvůli nespokojenosti s dojezdem pouhých 50 km u plug-in hybridu Alfa Tonale došlo k posunutí uvedení na trh na letošní rok. O rok později, tedy v roce 2023, představí Alfa Romeo další SUV - tentokrát malé s názvem Brennero. Bude se vyrábět v Polsku a využívat bude současnou platformu e-CMP, třeba jako Peugeot 2008.

Na přelomu roku 2023/24 by se měla objevit i nová generace modelu Stelvio a následně bude pro čistě elektrické modely k dispozici platforma Stellantisu, která by měla umožnit dojezd až 800 km a bude z ní těžit většina koncernových značek včetně třeba Maserati Levante a Ghibli. 

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Alfa Romeo Stelvio Veloce může u mnoha posměváčků napravit pověst italské značky

Jízda tímto SUV dokáže vyvolat emoce i u řidičů, kteří je jinak vůbec nedávají najevo
28.10.2020 12:19
|
0
Reklama

Barevné pásy a výfuk od Akrapoviče. Alfa Romeo modernizovala ostré verze modelů Giulia a Stelvio

Špičkové provedení Quadrifoglio bude vždy párováno s osmistupňovým automatem
11.05.2020 17:35
|
1

Alfa Romeo Giulietta s větší možností personalizace

Kompaktní Alfa Romeo Giulietta díky pěti stupňům výbavy a šesti paketům nabízí větší možnosti personalizace. Zákazníci tak mohou zvýraznit elegantní nebo sportovní vzhled svého vozu.
10.05.2019 07:25
|
1

Spolehliví parťáci za rozumnou cenu, ale bez sexappealu: ojetý Opel Mokka a Kia Sportage

Sice s nimi neuděláte kdovíjakou parádu, ale z hlediska provozních nákladů jde o dobrou volbu
18.05.2022 17:08
|
1

Starší škodovky jsou podle Němců většinou spolehlivé, je ale nutné vybrat správný rok výroby

Autoklub ADAC sbírá data o poruchách a třídí je podle roku výroby. Výsledkem je unikátní vodítko
18.05.2022 07:31
|
7
Reklama

Modernizovaná Škoda Karoq proti pěti konkurentům. Ne vždy se jí daří tahat za delší konec

Oblíbené mladoboleslavské SUV to nemá na trhu vůbec snadné, a to ani po nedávném faceliftu
11.05.2022 17:23
|
4

Ruce pryč od těchto malých ojetých aut. Ze statistik poruchovosti vycházejí nejhůř ze všech

Německý autoklub ADAC důkladně eviduje svoje servisní zásahy a ví, která auta jsou nespolehlivá
11.05.2022 07:21
|
18
Reklama
Autosalon TV