Reklama
Nová auta

René, já a Rudolf už nemáme ani na Golf. Ceny u Volkswagenu se opět měnily, tentokrát až o 43 tisíc

Letní úpravy ceníku se dotkly prakticky všech nabízených modelů. A neskončilo to jen u zdražení

Golf (zdražení až 13 000 Kč)

Zdroj: Tiskový servis Volkswagen

Německý bestseller si stále drží pozici jedničky značky, nicméně letošní rok se pro Volkswagen Golf nevyvíjí vůbec příznivě. Jeho prodeje klesly v porovnání s loňskými výsledky o čtyřicet tři procent, což znamená i vyřazení z top desítky nejoblíbenějších vozů na našem trhu a odsunutí na dvanácté místo.

Změny, které proběhly v těchto letních měsících, situaci nijak nezlepší, i když se vytasil s velmi ostrou zbraní v podobě nové výbavy R Performance určenou pro hatchback. Ta s sebou přináší nový dvoulitrový čtyřválec s jazykolamným výkonem tři sta 333 koní a pohonem všech kol. Pojí se pouze s automatickou převodovkou a dosahuje maximální rychlosti až 270 km/h. Oproti klasickému "eRku" nabízí větší 19" kola, výraznější zadní spoiler a dva řídící módy Drift a Special, který je koncipován pro jízdu na Severní smyčce Nürburgringu.

Tím ale pozitivní úpravy ceníku končí. Kompaktní hatchback i kombík totiž zdražily až o 13 tisíc korun a obě karosářské verze se rozloučily s turbem dopovanou patnáctistovkou na CNG. O pár stokorun se navíc zdražily jednotlivé prvky příplatkové výbavy.

Základní verze navýšila ceny nejméně, a to o šest tisíc korun, vyšší stupně pak o osm tisíc a sportovně laděné varianty o 11 tisíc korun, přičemž ta s písmenem R na zádi si připsala zmíněnou nejvyšší částku. Šestá generace Golfu tak začíná na 608 900 Kč, přitom na začátku roku měla do hranice šesti set tisíc ještě značnou rezervu. Za kombík se připlácí 32 tisíc korun.

Do našeho porovnávače jsme vedle Volkswagenu Golf Variant postavili nejprodávanější vozy v této kategorii. Vyšší pořizovací cena nám dovolila obléct konkurenci do slušivějších kabátů. Na výsledek se podívejte zde.

Polo (zdražení až 29 000 Kč)

Zdroj: Tiskový servis Volkswagen

Malý pětidveřový hatchback to teď bude mít hodně těžké. Jako jeden z mála modelů německé automobilky se drží v plusových číslech a dokonce si polepšil o čtrnáct míst až na 27. Jenomže to se ještě prodával výrazně pod 400 tisíc korun.

Teď si cenovkou nic nezadá s většími soupeři, startuje totiž na 459 900 Kč. Na vině je nejen odstranění základního atmosférického tříválce, ale také zrušení nejdostupnější specifikace s názvem Polo a v neposlední řadě i letní zdražení o 25 až 29 tisíc korun.

Stejně jako o třídu větší Golf se i malé Polo zbavilo jediného motoru na CNG a pozornosti neunikla ani příplatková výbava, která si k jednotlivým prvkům připočetla nějakou tu stokorunu. V nabídce tak zůstal pouze přeplňovaný tříválec s výkony 70 a 81 kW.

V našem porovnávači se Volkswagen Polo utká s oblíbenými malými hatchbacky na našem trhu. Na výsledek srovnání se podívejte zde.

T-Cross (zdražení až 7 000 Kč)

Zdroj: Tiskový servis Volkswagen

Nejmenší SUV u německé automobilky Volkswagen nese název T-Cross. Ani u něho si cenovky neponechaly stejnou hodnotu z jara a připočetly si nárůst o pár tisíc korun. Nejméně se zdražovalo v základní výbavě Life, kde motory s manuální převodovkou zvýšily ceny o 5 000 korun a s automatem o šest tisíc. Nejlevněji tak T-Cross vychází ve spojení s 1.0 TSI 70 kW za 526 900 Kč.

Vyšší verze Style se nechala inspirovat nižší specifikací s tím rozdílem, že navrch přihodila další tisícovku. Přiblížila se tak k hranici 600 tisíc korun s výkonnějším tříválcem 1.0 TSI 81 kW.

Malé SUV Volkswagen T-Cross jsme v našem porovnávači postavili proti cenově srovnatelným modelům u nás. Na výsledek se podívejte zde.

Taigo (zdražení až 6 000 Kč)

Zdroj: Volkswagen newsroom

Elegantně střižené sportovně-užitkové vozidlo Taigo je nejlevnějším nabízeným modelem od Volkswagenu na zvýšeném podvozku. Tuto pozici si udržel i přes nedávné zdražení všech dostupných výbav, kdy v základní specifikaci přičetl 4 tisíce korun ke slabšímu přeplňovanému litru a 6 tisíc k silnější 81 kW variantě. Malé SUV-kupé tak startuje na 519 900 Kč.

Vyšší stupně Style a R-Line shodně navyšovaly ceny o 5 a 6 tisíc korun. U nich se vedle výkonnějšího tříválce objevuje ještě patnáctistovka o výkonu 110 kW začínající na 673 900 korunách.

Jak si vede Volkswagen Taigoporovnání s konkurencí? To se dozvíte v našem připraveném porovnávači. Stačí kliknout zde.

Passat Variant (zdražení až 13 000 Kč)

Zdroj: Bart Běhal

Dosluhující Volkswagen Passat se na českém trhu prodává už jen jako kombík, i tak stále patří mezi nejoblíbenější modely značky. Jeho historie sahá až do roku 1973 a od té doby se představil v celkem osmi generacích.

Nedávné změny znamenaly pro kombi střední třídy zdražení až o 13 tisíc korun, přičemž základní verze navyšovala ceny o 8 až 10 tisíc korun a bohatší výbavy Elegance a R-Line o 10 až 13 tisíc korun. Passat nyní začíná na 885 900 Kč.

Nabízí se také jako plug-in hybrid, ale jen ve variantě GTE, kde po zvýšení cenovky o 10 tisíc vyjde na 1 298 900 Kč. I do lehčího terénu připravený Passat Alltrack je po změnách dražší, a to o 13 000 korun.

V našem porovnávači se Volkswagen Passat Variant postaví proti českému zástupci i konkurenci z Asie. Na výsledek se podívejte zde.
Reklama
Autosalon TV