Reklama
Nová auta

Opel zvedl ceny svých aut o desítky tisíc korun. Sleva se ale dá najít, jen je potřeba vědět kde

Cenovky se měnily u téměř všech modelů značky. Zdražovalo se až o 80 tisíc korun

Astra (+60 000 Kč)

Zdroj: Tiskový servis Opel

Oblíbený model Opel Astra si ke svým cenovkám připsal částku 60 tisíc korun. Kompaktní hatchback tak nyní startuje na 539 990 Kč v nejnižší specifikaci Edition spolu se slabší dvanáctistovkou o výkonu 110 koní.

Za jeho silnější dvojče se připlácí tisícikoruna za každého koně navíc a ve stádu jich má rovných 130. V nabídce je ještě naftová patnáctistovka a plug-in hybridní šestnáctistovka ve třech dostupných výbavách, přičemž top verze nese označení Ultimate.

Ne náhodou se nezmiňujeme o zdražení varianty kombi. Ta se totiž vytratila z nabídky úplně a na český trh se vrátí až v roce příštím. Zatím se bude prodávat jen na silnějších trzích. Do našeho porovnávače tak zařazujeme Astru ve verzi hatchback vedle nejprodávanějších konkurenčních modelů. Na výsledek se podívejte zde.

Corsa-e (+40 000 Kč)

Zdroj: Tiskový servis Opel

Zatímco malý hatchback se spalovacími motory si ponechal stejné ceny s jakými vyjel do minulého měsíce, jeho plně elektrické dvojče Opel Corsa-e zdražilo o 40 tisíc korun bez rozdílu u všech vybav.

Se svým jediným nabízeným motorem překonala hranici 800 tisíc korun, ale i tak zůstává ve své kategorii nejlevnější, jak je vidět zde. Konkurence je totiž v tomto segmentu relativně malá a Peugeot navíc ve svých prospektech neuvádí akční ceny. Ty jsou dostupné pouze u dealera. 

Do našeho porovnání jsme připravili souboj elektrických hatchbacků na českém trhu. Na výsledek se podívejte zde.

Mokka (+40 000 Kč)

Zdroj: Tiskový servis Opel

O stejnou částku přepisovalo cenovky i malé SUV Opel Mokka, kde se pořizovací cena rázem přehoupla přes hranici půl milionu korun. A to už pro některé může být opravdu silná káva.

Základem je přeplňovaný tříválec o výkonech 74 a 96 kW a k dostání je i naftový motor 1.5 CDTi. Pouze silnější z benzinových motorů nabízí i automatickou převodovku. V tomto spojení jsme Opel Mokka postavili proti konkurenčním modelům. Porovnání naleznete zde.

Ani plně elektrická verze se nestačila schovat před momentální trendem a s cenami o 40 tisíc korun vyššími se Opel Mokka-e nedostane pod 900 tisíc korun, jak tomu bylo ještě minulý měsíc. Co to znamená ve srovnání s jejími rivaly? To se podívejte zde.

Crossland (+40 000 Kč)

Zdroj: Tiskový servis Opel

Nejúspěšnějším modelem německé automobilky na českém trhu je Opel Crossland. Ten s prodaných 581 kusy okupuje 21. příčku v žebříčku nejprodávanější vozů.

Jeho oblíbenost nyní projde obtížnou zkouškou v souvislosti s výrazným navýšením cen. Malé SUV totiž v květnu zdražilo o 40 tisíc korun a s atmosférický tříválcem začíná na 459 990 Kč. Dvanáctistovka s turbem se pak blíží k hranici půl milionu. A do té jí zbývá pouhá desetikoruna. 

Malé SUV jsme postavili v našem porovnávači proti nejoblíbenějším modely u nás. Na výsledek se podívejte zde

Grandland (+80 000 Kč)

Zdroj: Tiskový servis Opel

K odvážnějšímu kroku se odhodlal větší sourozenec Opel Grandland. Ten se rozhodl, že nebude troškařit a kompletně zdražil o 80 tisíc korun. Hranici 600 tisíc nechal hluboko za sebou a naopak se přiblížil k překonání té další.

O to se nicméně postarala vyšší výbava GS Line, když se po změnách v ceníku začala prodávat za 739 990 Kč, a ani nejvyšší výbava nezůstala pozadu. Ta ve spojení s přeplňovaným tříválcem o výkonu 130 koní pokořila laťku s hodnotou 800 tisíc korun.

Mezi nejlevnějšími kompaktními SUV se Opel Grandland propadl o několik příček a v žebříčku není ani v první dvacítce. Má v tak silné konkurenci šanci něčím zaujmout? To se dozvíte zde.

Insignia (slevy i zdražení)

Zdroj: Tiskový servis Opel

Ohleduplnější k peněženkám svých zákazníků byl manažerský vůz Opel Insignia, když zdražil u některých verzí maximálně o 20 tisíc korun nebo naopak zlevnil. 

Na českém trhu se prodává ve variantách liftbackkombi a k dostání je pouze s naftovým dvoulitrem o výkonu 174 koní. Ten se pojí buď s manuální nebo automatickou převodovkou, ke které je možné přikoupit i pohon všech kol. 

V základní výbavě Elegance se právě tato verze zdražila nejvíce, a to o 20 tisíc korun, u vyššího stupně GS Line stoupla cena už jen o 10 000 Kč. V případě kombinace turbodieselu s manuálem zůstala cenovka u nižší specifikace na stejné hodnotě, u té vyšší se dokonce zlevnila o 10 tisíc korun a startuje na 889 990 Kč. Za praktičtější kombík se připlácí 30 tisíc korun.

Oproti dubnovému ceníku se motor 2.0 CDTi s automatickým řazením nyní prodává o 10 tisíc korun dráž vyjma výbavy GS Line, kde cena zůstala stejná.

Do našeho porovnávače jsme postavili proti Opelu Insignia Sports Tourer oblíbené kombíky střední třídy. Na výsledek souboje se podívejte zde
Reklama
Autosalon TV