Reklama
Nová auta

Když na velikosti záleží. Přinášíme pět tipů na koupi auta pro majitele velkých psů

Převážení psů musí být bezpečné. U velkých plemen je nutné myslet i na zadní prostor auta

Škoda Octavia Combi

Zdroj: Tiskový servis Škoda Auto

Za úplně novou Octavii Combi s výkonem 110 kW zaplatíte přes 700 tisíc korun. Co se týká zavazadlového prostoru, který je rovněž při výběru tohoto typu auta důležitý, tak nové vozy nabízejí v základním postavení 640 litrů objemu. Se sklopenými sedačkami je to pak 1700 litrů.

Mnohem levněji vyberete v bazarových nabídkách. Zde jsou k dostání automobily všech generací modelu. My bychom se však drželi mladších ojetin, které nemají nalítáno sta tisíce kilometrů. A co volit za motorizaci? Ideálně si zodpovězte otázku, jak často s autem budete jezdit a podle toho volte benzin či naftu. V případě benzinových motorů je to například 1.2 TSI s 81 kW po roce 2015, kdy problémový rozvodový řetěz nahradil řemen. U naftového agregátu neuděláte chybu s jednotkou 2.0 TDI, která je obecně považovaná za nejlepší motor do tohoto vozu. Jediné negativum je, že vůz bude výrazně dražší. Vyjde zhruba na 300 tisíc korun a víc.

Hyundai i30 kombi

Zdroj: Tiskový servis Hyundai

Při nákupu Hyundai i30 kombi bude záležet hodně na vašich preferencích a také penězích. Koupě nového vozu se totiž zas o tolik neprodraží. V základní výbavě a s motorem 1.5i CVVT lze totiž pořídit už za 449 tisíc korun. Pravda, s výkonem 81 kW to nebude dálniční stíhačka, avšak tu pro převážení velkých psů ani nepotřebujete. Co se týká zavazadlového prostoru, tak nabízí objem 602 litrů a po sklopení sedaček je to 1650 litrů. 

Když se podíváme do autobazaru, tak je nabídka celkem rozmanitá. Dá se narazit i na zánovní vozy, které budou mít o něco atraktivnější cenovku než nové auto a to včetně lepších výbavových prvků. Vhodné je sáhnout právě po aktuální výkonnější benzinové 1.5 nebo starší 1.4 T-DGi, o které se traduje, že je nejlepším motorem pro tento vůz. 

Volkswagen Caddy

Zdroj: Tiskový servis Volkswagen

S novým VW Caddy se pořádně prohnete. Benzinová 1.5 TSI s výkonem 84 kW a v základní výbavě vás vyjde něco lehce přes 700 tisíc korun. Zavazadlový prostor je  opravdu královský a nabízí 760 litrů, po sklopení sedaček 2556 litrů. Výhodou jsou nejen páté dveře, které se otevírají vysoko, ale také ty boční posuvné. Multifunkční prostor oceníte nejen pro převoz pejska. Kromě toho je současná generace ale také prošpikovaná moderními technologiemi, což by možné konzervativní zájemce mohlo trošku odradit. 

Alternativou by tak mohla být bazarová ojetina, kterých překvapivě není na výběr tolik. Většinou narazíte na kousky z roku 2017 a s dieselovým motorem. Cena je však mnohem přívětivější a auto se dá sehnat klidně za 310 tisíc korun. Je nutné ale počítat s vyšším kilometrovým nájezdem.

Peugeot 5008

Zdroj: Tiskový servis Peugeot

Model 5008 je auto, které většinou volí velké rodiny s početnými členy. Za nový kousek si rovněž dost připlatíte. Zvolíte-li motorizaci 1.2 PureTech s výkonem 120 koní a základní výbavou Active, jste na nějakých 785 tisících korun. Takové auto nabídne sedm míst k sezení, 780 litrů objemu zavazadlového prostoru, tempomat i klimatizaci. S příplatky však cena poroste ještě nahoru.

Zatímco v autobazarech se pohybují spíš kousky předešlé nebo starší generace. Ta minulá s rokem výroby 2018 se nachází v cenové relaci od 450 tisíc korun, avšak většinou do 100 tisíc kilometrů nájezdu. Víc se však budou objevovat nabídky starších ojetin z roku 2012 až 2014. Ty pak vyjdou průměrně na 160 tisíc korun. Pozor si však v tomto případě dejte na motor 1.6 HDI, kterému se nevyhýbá problém s regenerací DPF. Pokud narazíte na dvoulitrový diesel, berte ho všemi deseti. Jsou sice v nabídkách vzácné, zato spolehlivé.

Dacia Jogger

Zdroj: Tiskový servis Dacia

To nejlepší nakonec? V případě modelu Jogger to zřejmě tak bude, protože za skvělé peníze nabízí nevídaný prostor a také dobré jízdní vlastnosti. Navíc pokud si ho zkombinujete ještě s motorem na LPG, budete jezdit levně. Model přišel na trh už s novou identitou značky, a tak i z exteriéru působí velmi líbivým dojmem - není to už auto, za které byste se měli stydět.

Zavazadlový prostor je královský. Objem kufru totiž činí 708 litrů a po složení sedaček 1819 litrů. A nutno podotknout, pokud si objednáte sedmimístnou verzi, tak si v poslední řadě sednete opravdu jako člověk. Pravda, se vztyčenou třetí lajnou už zřejmě nedáte nikam psa. Nicméně už v základu máte multifunkční obrazovku, klimatizaci, fešný klíček i parkovací senzory a to za 468 500 korun.
Reklama
Autosalon TV