Reklama
Autopunk

Jaguar vytvořil elektrické monstrum s výkonem 1020 koní! Svezení s ním stojí čtyři sta korun

Britská automobilka představila virtuální elektrický hypersport Vision Gran Turismo Coupé
Zdroj: Gran Turismo

Automobilka Jaguar je tvůrcem řady proslulých závodních vozů. Dalším pokračovatelem této rodiny je model Vision Gran Turismo Coupé. Elektrický hypersport, který má však jeden zásadní háček. V reálném světě se s ním nesvezete.

Technické údaje

Výkon - 750 kW

Max. toč. moment - 1200 Nm

Max. rychlost - 322 km/h

Hmotnost - 1400 kg

Místo volantu herní ovladač

Britská automobilka se totiž přidala k celé armádě značek, jenž vyvinuly speciální model výhradně pro závodění ve slavné videohře Gran Turismo, která je dostupná pouze pro Sony Playstation 4. Elektrické superrychlé auto od Jaguaru je možné stahovat do této hry již od konce listopadu 2019.

Vision Gran Turismo bylo od základu zkonstruováno jako čistý, plně elektrický závodní vůz, který oslavuje legendární vzory z proslulého závodního dědictví značky Jaguar a zároveň přináší pohled do budoucnosti designu a technologií. Dá se říci, že je takovou křišťálovou koulí, která vyzradí drobné střípky toho, jak by v budoucnu měla vypadat auta od výrobce s kočkovitou šelmou ve znaku.

O pohon virtuálního hypersportu se stará nejmodernější pohonné ústrojí, které se chlubí lehkými kompaktními výkonnými elektromotory a lithium-iontovou baterií. Byly vyvinuty na základě závody prověřených technologií používaných ve voze Jaguar I-TYPE 4 ze seriálu Formula E a šampionátu Jaguar I-PACE eTROPHY, prvního závodního seriálu sériově vyráběných elektrických vozů na světě. Baterie byly umístěny kolem kokpitu, což snižuje těžiště.
Reklama

Jak se tam leze?

Kokpit elektromobilu Vision Gran Turismo Coupé byl inspirován legendárními závodními vozy značky Jaguar, jako byly například modely C, D a E-Type. Moderní filozofie interiéru zaměřená na řidiče se zde snoubí s čistými a nádhernými detaily, které podtrhují jemnou rovnováhu mezi reálným a virtuálním světem. Přístup do kabiny přes elektrický střešní poklop je dalším posílením hráčova zážitku z jízdy.

Architektura vozu je lehká, jednoduchá a velice přitažlivá, při jeho výrobě byly použity pokročilé a inovativní materiály. Řidič je za volantem usazen velice nízko a cítí se být automobilem obklopen, což odkazuje na slavný model D-Type (trojnásobný vítěz Le Mans).
Reklama
Zdroj: Gran Turismo

V masce Ironmana

Veškeré nezbytné informace se v zorném poli řidiče zobrazují v optimálním poměru a téměř neomezená viditelnost umožňuje přesné ovládání stroje. Pohled na elegantně dlouhou kapotu nenechá nikoho na pochybách, že jde o jaguar. Hráči se mohou do hry zcela ponořit a plně se soustředit na ovládání vozu.

Premiéra v Tokiu

I virtuální vozy mají své velkolepé premiéry. Jaguar Vision Gran Turismo se poprvé představil na automobilové show World Tour v roce 2019 v Tokiu. Kromě odhalení nejnovějšího přírůstku do projektu Vision Gran Turismo se na tomto místě konaly i speciální závody, včetně finále seriálu „GR Supra GT Cup“.

Julian Thomson, šéf-designér značky Jaguar zde prohlásil: „Tento projekt plně vedený našimi mladými návrháři pro ně znamenal životní příležitost vytvořit vůz vycházející z našeho neuvěřitelného dědictví a současně posunout hranice designu budoucnosti. Tento tým odvedl skvělou práci a vytvořil něco, co je jasně identifikovatelné jako Jaguar, inspirované – avšak nikoli omezené – naší ikonickou minulostí.“

Vůz Jaguar Vision Gran Turismo Coupé se ihned objevil v exhibičním závodě World Tour Pro-Am, který se konal na místě jeho představení a ve kterém si jeho neuvěřitelný výkon mohli na vlastní kůži vyzkoušet nejlepší jezdci a novináři.
Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Audi vylepšilo svůj elektrický e-tron. Nyní dojede na jedno nabití z Prahy až do Žiliny

Elektromobil si prodloužil dojezd o 25 km a má navíc i stylovou výbavu S line
29.11.2019 15:31
|
0
Reklama

Škoda Superb s částečně elektrickým pohonem stojí podobně jako srovnatelný benzin i diesel

Plug-in hybrid Superb iV 1.4 TSI/160 kW PHEV začíná na 876 900 korunách
11.09.2019 17:35
|
4
Reklama

V centru Prahy lehl popelem historický jaguar

Byla by to krásná fotka s panoramatem Hradčan v pozadí. Nebýt toho kouře, pěny a hasičů
24.06.2019 16:19
|
0

Ian Callum končí po 20 letech jako šéfdesigner Jaguaru. Nahradí ho Julian Thomson

K 1. červenci odchází z Jaguaru jedna z nejvýraznějších osobností automobilového designu
06.06.2019 13:40
|
0

Z jedoucího auta v Hradci Králové vypadlo batole. Samo se prý odpoutalo a otevřelo dveře

Holčička ve věku jeden a půl roku byla převezena do nemocnice. Případem se zabývá policie
09.05.2022 12:51
|
6

Bieber není jediná celebrita, které Ferrari už neprodá auto. Na černé listině je i Cage či 50 Cent

Italskému výrobci sportovních aut se nelíbilo, že Bieber nechal své Ferrari 458 přelakovat
06.05.2022 07:41
|
1
Reklama

Rodinný Mercedes za cenu Škody Octavie. Osobní dodávky nabízejí za málo peněz hodně místa i užitku

Osobní dodávky jsou poslední nadějí vymírajících kompaktních MPV. Mezi nejlevnější patří i Mercedes
04.05.2022 20:05
|
1

Úseky, kde se nejčastěji bourá se zvěří, mohou být dlouhé jen stovky metrů. Škody jsou ale obrovské

Na každém 6,2. kilometru českých silnic došlo ke střetu se zvěří. Nejrizikovější úsek je u Litvínova
03.05.2022 15:10
|
7
Reklama
Autosalon TV