Reklama
Motorky

Honda letos válcuje trh s motocykly. Češi ve velkém počtu kupují také CFMOTO nebo Yamahu

Podívejte se na přehled nejoblíbenějších značek motocyklů na českém trhu v roce 2022

1. místo - Honda (1445 prodejů)

Zdroj: Tiskový servis Honda

Honda se již tradičně umístila na první příčce v žebříčku nejprodávanějších motocyklů v České republice. S dvojnásobným počtem prodaných kusů doslova zašlapala  konkurenci do země. Za necelý půl rok si Češi pořídili 1445 motocyklů s logem Honda na kapotě. Nejúspěšnějším modelem japonského výrobce se stal skútr PCX 125. Velmi žádaná byla také legendární řada cestovních endur Africa Twin.  

Obrovskou výhodou Hondy je, že nabízí v podstatě všechny kategorie motocyklů, a to za přijatelné peníze. V portfoliu mají jak skútry, motorky pro začátečníky či cruisery, tak nadupané supersporty nebo všestranná cestovní endura. 

2. místo - CFMOTO (721 prodejů)

Zdroj: Tiskový servis CFMOTO

Značka CFMOTO byla několik let trojkou na našem trhu motocyklů a jiných příbuzných strojů. Letos si dokonce o jednu příčku polepšila a podle Sdružení dovozců automobilů (SDA) má zatím více prodejů než Yamaha. Mladé čínské společnosti se v roce 2022 zatím podařilo prodat 721 strojů. Přičemž přibližně 70 procent z prodejů patřilo čtyřkolkám.  

Pokud nebudeme brát v potaz vícestopá vozidla, tak se nejprodávanějším modelem stalo cestovní enduro CFMOTO 800MT. Jeho hlavní dominantou je nízká cena, povedený design a slušné jízdní vlastnosti. Pohání ho dvouválcový řadový motor o objemu 799 kubíků, který disponuje výkonem 91 koní. 

3. místo - Yamaha (597 prodejů)

Zdroj: Tiskový servis Yamaha

Yamaha letos v prodejích lehce zaostává, a to především kvůli nedostatku motocyklů. Poptávka by ze strany českých zákazníků byla, ale nabídka není. Japonský výrobce jednoduše nedokáže vyrábět a dovážet potřebný počet motorek do České republiky. I přes tyto problémy Yamaha letos zvládla prodat 597 motorek, což jí řadí na celkové třetí místo v našem žebříčku.

K informaci, jaký model byl nejprodávanější, jsme se bohužel nedostali. 

4. místo - BMW (410 prodejů)

Zdroj: Tiskový servis BMW

Značka BMW prozatím prodala 410 svých motocyklů. Německá společnost tak i nadále patří mezi nejoblíbenější prémiovku na českém trhu. V prodejích suverénně drtí konkurenční Triumph z Anglie či italské Ducati. Podobně jako u jiných výrobců je největším bestsellerem cestovní enduro. Konkrétně model R 1250 GS. 

Ten má v útrobách schovaný dvouválcový motor typu boxer s objemem 1254 kubíků, který disponuje výkonem 136 koní. Přesun síly na zadní kolo pak obstarává kardan. Motorka je oblíbená především díky její všestrannosti a odolnosti. 

5. místo - Piaggio (398 prodejů)

Zdroj: Tiskový servis Piaggio

Koncern Piaggio patří mezi nejznámější prodejce skútrů na světě. Se svým legendárním modelem Vespa doslova dobilo celý svět. Jak se ale italskému výrobci daří u nás? Podle statistik SDA velmi dobře. Za tento rok se Piaggiu, potažmo Vespě, podařilo prodat 398 strojů. Čeští zákazníci nejvíce kupovali model Medley 125 a Vespa Primavera 125. 
Reklama
Autosalon TV