Reklama
Bonusy k TV pořadu

Tyhle skútry dokáží svým výkonem vystřelit z trenek i zkušeného motorkáře

Podívejte se na přehled pěti nejvýkonnějších skútrů na českém trhu

BMW CE 04

Zdroj: Tiskový servis BMW

Tohle není vesmírná loď ze sci-fi filmu, ale nový elektrický skútr od BMW s označením CE 04. Nástupce modelu C Evolution na první pohled zaujme svým opravdu netradičním designem, který vypadá jako z jiného světa. Skútr s dlouhým rozvorem 1675 mm není zajímavý pouze vzhledem, ale také pohonem. Pod kapotou německého skútru totiž dřímá nadupaný elektromotor s výkonem 31 kW a 62 Nm točivého momentu, který čerpá energii z akumulátoru o kapacitě 8,9 kWh. Díky těmto hodnotám patří model CE 04 mezi nejsilnější stroje svého druhu. 

BMW se dá nabíjet pomalu pomocí běžné 230V zásuvky nebo rychle z wallboxu s maximálním výkonem dobíjení až 6,9 kW. Při této rychlosti se elektrický skútr na 80 % nabije za 65 minut. Dojezd se pak podle výrobce pohybuje kolem 130 km. 

Piaggio MP3 530

Zdroj: Tiskový servis Piaggio

Piaggio MP3 je tříkolový skútr, který se objevil na trhu už v roce 2006. Popularitu si získal díky své hlavní přednosti. Řídit ho může i majitel standardního řidičského oprávnění skupiny B na osobní vozy, který nemusí vlastnit řidičák na motorku. Nedávno se objevila nová generace italské tříkolky, která dostala ještě větší motor a mnoho high-tech technologií - třeba couvací kameru nebo systém pro sledování mrtvých úhlů.

Nové Piaggio MP3 530 postavené na třech kolech pohání kapalinou chlazený jednoválcový motor o objemu 530 cm³, který skútru poskytuje výkon 32,5 kW (44 koní) a 50 Nm točivého momentu. Jedná se tak o nejvýkonnější a zřejmě i nejrychlejší motocykl, který se dá řídit pouze s řidičákem na auto. 

Yamaha TMAX tech MAX

Zdroj: Tiskový servis Yamaha

Sportovní skútr Yamaha TMAX Tech MAX patří mezi nejprodávanější motocykly svého druhu v Evropě. Nedávno představená nová generace dostala zcela přepracovanou kapotáž, která se inspirovala supersportovními motocykly. Mezi novinkami se objevil také 7palcový TFT displej se zabudovanou navigací a bohatou konektivitou. 

Model TMAX Tech MAX dlouhodobě patří mezi vůbec nejvýkonnější skútry na planetě. Yamaha dokáže jet maximální rychlostí až 160 km/h, a to díky dvouválcovému motoru (562 cm³) o výkonu 35 kW (47,5 koní) a 55,7 Nm.

Honda Forza 750

Zdroj: Tiskový servis Honda

Honda minulý rok přišla se žhavou novinkou, a to s nadupaným modelem Forza 750. Při pohledu na technické specifikace je těžké rozeznat, zda se ještě vůbec jedná o skútr nebo o velkou motorku. Nová Forza má totiž několik komponentů převzatých právě z plnohodnotného motocyklu Honda NC. 

Forza 750 je unikání  především svým pohonným ústrojím. V útrobách rozměrné Hondy totiž vrčí nadupaný řadový dvouválec s výkonem 43,1kW a mamutím točivým momentem 69 Nm. Výkon se na rozdíl od jiných skútru nepřenáší na zadní kolo za pomoci variátoru, ale 6stupňové automatické dvouspojkové převodovky DCT. 

To znamená, že tenhle skútr není vhodný pouze do města, ale hravě zvládne i dlouhé cestování.

Honda X-ADV

Zdroj: Tiskový servis Honda

Naprosto stejnou techniku, jakou disponuje model Forza 750, má pod kapotou i terénní skútr X-ADV. Jedná se o hybrid skútru a cestovního endura, který se bez problému zvládne prodírat městskou džunglí, a když je potřeba, tak dokáže zdolat i nějaký ten terén či polní cestu. Díky supervýkonnému motoru, kvalitnímu podvozku a unikátní koncepci se tak jedná o vůbec nejvšestrannější skútr na trhu. Jde vlastně o model Forza 750 zkřížený s motocyklem AfricaTwin. 
Reklama
Autosalon TV