Reklama
Bonusy k TV pořadu

Ford Puma v tom není sám. V Česku existují i další oblíbená auta, kterým amputovali čtvrtý válec

U miniaut a malých aut to nepřekvapí. Ale našli jsme i rodinný vůz, který se čtyřmi válci nekoupíte

Toyota Aygo

Zdroj: Toyota

U jednoho z nejmenších aut na českém trhu absence čtyřválcových motorů nepřekvapí. Pod kapotou minivozů se tříválce očekávají, podobně na tom jsou i sourozenci vyrábění v kolínské továrně TPCA Citroën C1 a Peugeot 108, kteří ke stovce nejprodávanějších aut v Česku nepatří.

Zajímavé tady spíše je, že některé další minivozy nabízejí i čtyřválce. Z těch oblíbených je to například Fiat 500 a Hyundai i10.
Reklama

Opel Astra

Zdroj: Opel

Tohle je ale opravdu anomálie! Montovat pouze tříválce do rodinného hatchbacku a kombíku, který je navíc nejdelší ve své třídě a není žádné peříčko, to už chce odvahu. Faceliftovaný Opel Astra dává na výběr z benzinových motorů o objemu 1,2 (výony 81 a 96 kW) a 1,4 l (107 kW) a z naftové patnáctistovky (77 a 90 kW) - a všechy mají tři válce. Nejde o motory nového majitele značky, francouzského koncernu PSA, ale o pohonné jednotky od bývalého majitele GM.

Že by pomsta na rozloučenou? Strmě padající prodeje dříve velmi oblíbené Astry na českém trhu by tomu dávaly za pravdu.
Reklama

Ford Fiesta

Zdroj: Autosalon

Motory EcoBoost jsou mezi zákazníky Fordu celkem oblíbené - a to i tříválcové. Mají poměrně příjemný zvuk a hlavně jdou čile za plynem. Bohužel ale svižnější jízda s nimi znamená výrazně zvýšenou spotřebu, která pak vůbec neodpovídá výrobcem udávaným hodnotám.

Malý hatchback Fiesta nabbízí na výběr motor 1.0 EcoBoost ve výkonových verzích 70 a 92 kW, pro sportovní verzi vývojáři připravili ďábelský tříválec 1.5 EcoBoost s maximálním výkonem 147 kW, tedy 200 koní.
Reklama

Škoda Fabia

Zdroj: Škoda

Většina aut s výhradně tříválcovými motory nepatří aktuálně mezi největší bestsellery. To ale neplatí o Škodě Fabia, druhém nejprodávanějším novém voze v Česku a vítězem mezi volbou privátních zákazníků.

Fabia včetně verze Combi se v Česku nabízí pouze s litrovými tříválcovými motory. Buď bez turba, 1.0 MPI/44 kW, nebo s turbem 1.0 TSI/70 a 81 kW. A jejím zákazníkům to zjevně nevadí.

Zajímavé je, že koncernoví sourozenci Škody Fabia Seat Ibiza a VW Polo v nabídce čtyřválce mají - v podobě naftového motoru 1.6 TDI.
Reklama
Reklama
Autosalon TV