Reklama
Bonusy k TV pořadu

Přehled kabrioletů, po kterých dnes neštěkne ani pes aneb největší prodejní propadáky bez střechy

Kabriolety jsou většinou nepraktická a drahá auta. Tato skutečnost se odrazila i na jejich prodejích

Audi A3 Cabrio

Zdroj: Audi

Audi A3 Cabrio je kompaktní německý kabriolet, který přišel na trh v roce 2017. Vychází z bratrského modelu A3, který patří mezi bohatě prodávané modely značky. Bohužel verze bez střechy se takového úspěchu nedočkala. 

V České republice se za poslední dva roky prodal pouze jeden kus Audi A3 Cabrio. Dnes už se německý kabriolet neprodává, ale brzy ho nahradí nová generace.
Reklama

Audi A5 Cabrio

Zdroj: Audi

Audi A5 Cabrio vychází z modelu A5, který se stal velmi oblíbeným modelem pro manažery. Bohužel kabriolet pro zákazníky nebyl tak lákavý jako jeho elegantní sourozenec. Také proto se v Česku za poslední roky prodalo pouze 8 kusů. 

Dnes už A5 z roku 2017 nahradila nová generace, která bude ve svém portfoliu opět nabízet verzi bez střechy.
Reklama

BMW 2 Cabrio

Zdroj: BMW

BMW řady 2 Cabrio je malý hbitý sportovní vůz, který poprvé spatřil světlo světa v roce 2015. Tří roky poté (v roce 2018) prošel ráznou modernizací. Bohužel ani rozsáhlé omlazení nedokázalo přilákat české zákazníky ke koupi tohoto vozu. Proto se za poslední léta prodalo pouze 27 těchto kabrioletů. 

Přitom je BMW řady 2 Cabrio výjimečné auto. Kombinuje skvělé jízdní vlastnosti, pohon pouze zadní nápravy a skvostnou převodovku. Pouze cena, která se pohybuje kolem jednoho miliónu, není kamarádská. 
Reklama

Mercedes-Benz SL

Zdroj: Mercedes-Benz

Mercedes-Benz SL je legendární německý prémiový roadster (otevřený vůz pro dva cestující), který pochází z bohatého rodokmenu. Vůbec první Mercedes-Benz SL class sjel z výrobní linky už v roce 1954.

Nejnovější kabriolet SL byl představen v roce 2017 a aspoň v České republice se stal prodejním propadákem. Za poslední tři roky si ho pořídilo pouze sedm zákazníků. 

Mercedes-Benz SL nabízí pouze dvě motorizace. Buď slabší motor V6 biturbo (367 koní) nebo silnější V8 biturbo (455 koní).
Reklama

Volkswagen Beetle Cabrio

Zdroj: VW

Volkswagen Beetle Cabrio je kompaktní stylový vůz, který je známý především díky své historii. Zrod původního Brouka podpořil Hitler, který chtěl pro Německo vyrobit lidový vůz. Po válce se ale z "Brouka" stal symbol svobody a míru. Zapsal se do automobilové historie a prodeje ve 20. století šly rapidně nahoru. 

To samé se bohužel nedá tvrdit o poslední třetí generaci VW Beetle, která se představila v roce 2011. Ani klasická verze se moc neprodávala, natož kabriolet. Ten si u nás za poslední roky pořídilo pouze 18 kupců. 

V roce 2019 sjel z výrobní linky v Německu vůbec poslední Beetle a dalšího se jen tak nedočkáme. 
Reklama
Reklama
Autosalon TV