Reklama
Bonusy k TV pořadu

Plug-in hybridy nemusí být žádná ořezávátka. Tohle jsou ty nejvýkonnější na českém trhu

Elektrifikace nemusí zákonitě znamenat nudu za volantem. Tahle auta vás vyvedou z omylu

Land Rover Range Rover

Zdroj: Tiskový servis Land Rover

Je to už přes padesát let, co automobilku Land Rover napadlo vytvořit auto, které bude dohromady spojovat schopnosti off-roadu a kvality luxusního vozu. Nejnovější model posunul hranici komfortu ještě o stupeň výše a přináší naprosto špičkový interiér a moderní techniku pod kapotou. Pohon všech kol a nastavitelný podvozek jdou ruku v ruce s neskutečnými schopnostmi v terénu. Nový Range Rover například dokáže překonat brod s hlubokou až 90 cm. To je hodnota, kterou se nemůže pochlubit ani většina běžných off-roadů.

Bývalo ale zvykem, že Range Rover nebyl příliš agilní na silnici. To teď už dávno neplatí. Je totiž poprvé vybaven natáčením zadní nápravy a tak má poloměr otáčení menší než 11 metrů. To velmi usnadňuje parkování nebo manévrování v úzkých prostorech. Mezi širokou nabídkou motorizací se nachází plug-in hybridní varianta P510e, která disponuje výkonem 375 kW (510 koní) a baterií o kapacitě 38,2 kWh, což tomuto vozu umožní ujet až 100 kilometrů na jedno nabití.
Reklama

BMW řady 7

Zdroj: Tiskový servis BMW

Nový model řady 7 přijel na evropský trh se zajímavou strategií. Jako první se představila čistě elektrická varianta i7. Až následně po ní se v nabídce objeví plug-in hybrid, diesel nebo benzin. Nová „sedmička“, která je výkladní skříní technologií BMW, sází na nápadný design a obrovskou porci zábavy na palubě – zadní cestující totiž budou mít k dispozici obrazovku s rozlišením 8K.

Plug-in hybrid už je možné předobjednat a přináší opravdu pozoruhodné hodnoty. Vrcholná varianta 760e xDrive dokáže z benzínového šestiválce a elektromotoru vymáčknout výkon až 420 kW (560 koní), přitom nabídne dojezd až 89 km čistě na elektřinu.
Reklama

BMW XM

Zdroj: Tiskový servis BMW

U mnichovské značky ještě zůstaneme, jelikož ta před nedávnou dobou představila nadupané SUV BMW XM, které se řadí mezi nejvýkonnější modely značky. Nafouknuté "eMko" pohání 4,4 litrový přeplňovaný osmiválec, který je dopován elektromotorem integrovaným do 8stupňové automatické převodovky. Tato kombinace zaručuje kombinovaný výkon 480 kW (653 koní) a točivý moment 800 Nm. Akumulátor o kapacitě 25,7 kWh pak umožňuje dojezd na jedno nabití kolem 85 kilometrů. 

I když BMW XM váží přes 2,7 tuny, dokáže z 0 na 100 km/h zrychlit za 4,3 sekundy a může pokračovat až do maximální rychlost 250 km/h (s volitelným balíčkem M Driver's Package vzroste až na 270 km/h).

Mercedes-AMG C63

Zdroj: Tiskový servis Mercedes-AMG

Žhavou novinkou a jedním z nejvýkonnějších plug-in hybridů na trhu je i Mercedes-AMG C63 S E Performance. Nová generace tohoto nadupaného sedanu totiž vyměnila charismatický osmiválcový motor o objemu čtyř litrů za elektrifikované pohonné ústrojí. To je v tomto případě složené z elektromotoru a dvoulitrového čtyřválce s kombinovaným výkonem 507 kW (680 koní) a maximálním točivým momentem až 1020 newtonmetrů. 

Aby byla hmotnost vozu co nejnižší, kapacita akumulátoru je pouhých 6,1 kWh. To znamená, že na jedno nabití zvládne nový Mercedes-AMG C63 S E Performance ujet pouhých 13 kilometrů v čistě elektrickém režimu. 
Reklama

Porsche Panamera

Zdroj: Tiskový servis Porsche

Automobilka ze Stuttgartu si už několik let drží prvenství v kategorii nejvýkonnějších běžně prodávaných plug-in hybridů na trhu. Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid v sobě totiž kombinuje dvojitě přeplňovaný čtyřlitrový osmiválec s výkonem 550 koní a elektrickou hybridní soustavu, která sama o sobě dává dalších 150 koní.

To znamená, že výstup celkové soustavy činí úctyhodných 700 koní a 850 Nm, přičemž druhé maximum je dostupné v celém otáčkovém rozmezí. To znamená, že z 0 na 100 km/h vyrazí toto luxusní čtyřdvéřové kupé už za 3,2 sekundy, a sprint mezi rychlostmi 100 a 200 km/h mu nezabere déle než 8,2 sekundy. Maximální rychlost je pak neskutečných 315 kilometrů za hodinu. 
Reklama
Reklama
Autosalon TV