Reklama
Bonusy k TV pořadu

Od Mercedesu po Dacii. Hledali jsme kompaktní MPV pro rodinu

Vybrali jsme pět modelů, které za méně peněz nabídnou podobné služby, jako Mercedes třídy B

Citroën C4 Spacetourer

Zdroj: Citroën

Od 494 900 Kč

Francouzské MPV sice přišlo o své klasické známé jméno Picasso, o praktičnost ale nikoliv. Prodává se i ve větší variantě Grand, ta se do našich parametrů nevejde. I kratší karoserie má ale tři plnohodnotná sedadla, což potěší větší rodiny. Zavazadlový prostor nabídne kapacitu 630 litrů, pokud sedadla mírně odsunete kupředu, jinak je to 537 litrů.

Na vůz je aktuálně vypsaná akční cena. Začíná proto na 494 900 tisících korunách v základní výbavě Live. Částka je shodná pro benzinový motor 1.2 PureTech i pro turbodiesel 1.5 BlueHDI. Oba mají výkon 130 koní, benzin pak osmistupňovou automatickou převodovku.

Renault Scénic

Zdroj: Renault

Od 471 900 Kč

Také francouzské MPV se prodává ve dvou provedeních, do rozměrů Mercedesu třídy B se vejde to kratší. I když nabízí ve druhé řadě sedadel tři plnohodnotná místa, sklápí jen v poměru 40:60. Kufr nabídne kapacitu 506 litrů, po sklopení zadních sedadel až 1554 litrů. Na první pohled působí kufr praktickým dojmem, protože je poměrně vysoký.

Scénic se nabízí s benzinovým motorem 1.3 TCe a naftovým 1.7 Blue dCi. Nejvíc se ale prodávají zážehové motorizace, které se nabízí s výkony 120 a 140 koní. Základem je výbava ZEN s cenovkou od 471 900 korun. S naftovým motorem Scénic začíná až na 548 900 korunách.

Volkswagen Golf Sportsvan

Zdroj: Volkswagen

Od 403 100 Kč

MPV postavené na základě jednoho z nejoblíbenějších vozů v Evropě už bohužel s prodejem před nedávnem skončilo. Stále jsou ale k dispozici poslední skladové vozy. Pokud tedy chcete kompaktní MPV s dobrými jízdními vlastnostmi, podívejte se po něm. Určitě stojí za pozornost.J

e to třeba i díky solidní variabilitě. Sice nemá ve druhé řadě tři plná místa, ale zase jsou dělená v poměru 40:20:40 a tedy samostatně posuvná a sklopitelná. Samozřejmostí jsou plastové výklopné stolky pro zadní členy posádky. Do kufru se vejde 500 litrů v základním uspořádání a posunutím sedadel jeho kapacitu můžete rozšířit o dalších 90 litrů navíc.

Většina posledních skladových vozů, které jsme našli, se nabízejí s benzinovým tříválcem 1.0 TSI o výkonu 115 koní. Cena začíná lehce nad 400 tisíci korunami. Pak je ještě k dostání moderní motor 1.5 TSI Evo. Diesel už povětšinou nenajdete.

Ford C-Max

Zdroj: Ford

Od 379 900 Kč

C-Max je dalším z modelů, které mají dvě velikosti karoserie. Bohužel je také dalším z těch, které se už následující generace nedočkají. A tak je tu poslední příležitost pořídit si jeden kousek do vlastní garáže. Auto nemá až zas tak velký kufr v základní konfiguraci – 471 litrů. Když ale posunete zadní sedadla o něco blíže řidiči, můžete se dostat až na ďábelských 666 litrů.

Auto se už prodává jen s benzinovými motory. Základem je litrový tříválec EcoBoost, který se nabízí ve dvou výkonnostních verzích 100 a 125 koní. Kdo potřebuje rychlejší svezení, ten se musí poohlédnout po jednotce 1.5 EcoBoost, která má už 150 koní výkonu. Auto je k dostání ve třech výbavách Trend, Trend Plus a Titanium.

Dacia Lodgy

Zdroj: Dacia

Od 289 900 Kč

Při pohledu na Dacii Lodgy se zdá, jako by ani do našeho výběru nepatřila. Tohle rumunské auto s francouzskou technikou ale klame tělem. Pohodlně se totiž vejde do kategorie kompaktů díky své délce 4498 mm. S takovým rozměrem se ale technikům podařilo udělat úplné divy. Kufr nabízí obří kapacitu 827 litrů. K dispozici je i model se třemi řadami sedadel – to pak dozadu dáte 207 litrů. Tohle je ultimativní rodinné auto.

A zároveň jde o nejlevnější MPV na trhu. S cenou začíná na 289 900 korunách. Je ale nutné mít na paměti, že takto nízká cena je vykoupena slabšími jízdními vlastnostmi a chudou výbavou. Auto pohání motory 1.3 TCe o výkonu 102 a 130 koní. Naftový Blue dCi, který nebude příliš častou volbou, pak nabídne rovněž 102 koní výkonu.
Reklama
Autosalon TV