Reklama
Bonusy k TV pořadu

Dva paradoxy Lamborghini Urus: Podlehli trendu SUV, ale když má úspěch, tak brzdí jeho výrobu

Italský býk se přidává mezi exkluzivní značky, které kromě supersportů nabízí i poloterénní vozy

Paradox č. 1 - Lamborghini vyrábí SUV

Za první paradox lze považovat skutečnost, že tradiční výrobce supersportů Lamborghini se vůbec rozhodl zařadit do své nabídky SUV. Je ale fakt, že ignorování celosvětového trendu růstu popularity této kategorie vozů si Lambo nemohlo dovolit, a to i přesto, že se po celém světě dostávají stále více do popředí moderní obránci ekologie, v širokém spektru až ekoteroristé.

SUV zákazníci prostě chtějí - ve všech velikostních i cenových relacích. V luxusní třídě by nás ještě před pár lety ani nenapadlo, že i u prestižních výrobců bude tento segment tvořit základ jejich prodejů. Ať už se to týká takových značek jako Porsche, Rolls-Royce, Bentley či právě Lamborghini. Ano, Lamborghini začalo vyrábět SUV jménem Urus, ale na rozdíl od ostatních luxusních značek nezačínalo tak úplně na zelené louce. Vzpomeňte si na model LM 002 z osmdesátých a devadesátých let. Tenkrát to byl propadák, neboť doba ještě neuzrála. Dnes je ale všechno jinak. A šéfové automobilky to jasně věděli. Proto zvětšili výrobní plochy ze stávajících 80 000 metrů čtverečních na dvojnásobek. Z výrobních linek díky tomu sjíždí jak Huracán, tak Aventador, ale hlavně nejnovější hit - Urus.

Paradox č. 2 - I přes zájem není výroba navýšena

Podle oficiální statistiky automobilky právě Urus přivedl ke značce Lamborghini 70 % nových klientů a v uplynulém roce tvořil 55 % prodejů všech modelů. Takže došlo k dalšímu zajímavému paradoxu. Zatímco skoro všechny světové automobilky se snaží při vysoké poptávce navýšit výrobu, co to jen jde, u Lamborghini se rozhodli i nadále udržet roční produkci maximálně 8500 kusů všech modelů dohromady. Důvod je jasný, automobilka chce zajistit svou exkluzivitu a chránit modely před ztrátou hodnoty.
To je možná špatná správa pro zájemce o toto supersportovní SUV Urus. Je nutné si ho včas zamluvit, aby se na vás opravdu dostalo. A jak jsme si mohli vyzkoušet v našem testu, byla by opravdu velká škoda o tento výjimečný automobil přijít. Podívejte se na epizodu 4 z pořadu Autosalon v roce 2020.
Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Supersport v převleku - Lamborghini Urus

Vyzkoušeli jsme unikátní Lamborghini Urus, první supersportovní SUV, jehož výrobu italská automobilka zahájila v únoru...
21.11.2018 06:00
|
0
Reklama

Luxusní SUV do sněhové vánice. Nové video s Lamborghini Urus

První luxusní SUV značky Lamborghini bude mít premiéru už velmi brzy, a tak se není co divit, že italská značka na svou novinku začíná velmi aktivně lákat potenciální zákazníky. Nově nám ukáže, že Urus se nezalekne ani ledu a sněhu. Navíc umí překvapivě hladce házet zadkem.
16.11.2017 20:44
|
0

V pelotonu Tour de France 2021 to vypadá jako v Mladé Boleslavi. Jede tam víc škodovek než cyklistů

Mapovali jsme zákulisí nejslavnějšího cyklistického závodu z motoristického hlediska
28.07.2021 08:02
|
5

Dobříš už dávno není městem rukavic. Teď ho proslavují těžké stroje

Vznikají tam bagry, nakladače a další technika. Nejnověji nakladač Bobcat L85
30.06.2021 13:41
|
1
Reklama

Soutěživý expert František se na tohle natáčení hodně těšil. O to větší bylo jeho překvapení

„Budeš točit závody, ve kterých bude hrát hlavní roli značka Lamborghini.“
29.06.2021 09:27
|
0

Pick-up Jeep Gladiator zvládne v terénu leccos. Překvapil především svými vodními hrátkami

V Autosalonu však tentokrát nebudeme zkoušet brodivost, ale něco úplně jiného
20.04.2021 13:14
|
0
Reklama
Autosalon TV