Reklama
Autopunk

Bugatti oslavilo 110. výročí velkolepou Grand Tour napříč Francií. Podívejte se!

23 Veyronů a Chironů projelo během 5 dnů významná místa spjatá s Ettorem Bugattim. Která to jsou?
Zdroj: Bugatti

Z Milána do Paříže. Ale oklikou

V rámci oslav 110. výročí založení značky Bugatti uspořádala automobilka velkolepou Grand Tour, které se zúčastnilo 23 vozů Bugatti Veyron a Chiron. Trasa nebyla ani náhodou zvolena náhodou, naopak, během pěti celodenních etap vozy navštívily všechny významná místa, která byla spjata s rodinou Bugatti, zakladatelem automobilky Ettorem Bugattim či se značkou "La Marque" jako takovou. Podívejte se na obsáhlou galerii plnou úžasných fotografií aut i přírodních scenérií.

1. etapa: Milano - Monte Carlo

Start v italském Milanu není vůbec náhodný - jedná se o město, kde se narodil zakladatel značky Ettore Bugatti. V lombardské metropoli na severu Itálie rovněž žila rodina Bugatti, která obecně vynikala svou kreativitou a byla plná umělců. Přes světoznámý vinařský region Piemont končila první etapa Grand Tour v Monaku, což je jednak povinná zastávka každé pořádné Grand Tour a také město, kde žil legendární jezdec Bugatti Louis Chiron.  
Zdroj: Bugatti
Reklama

2. etapa: Monte-Carlo – Aix-en-Provence

Po nezapomenutelné noci v Monaku, kde se luxusní a prestižní modely Bugatti cítí jako doma, a kde je rovněž v přístavu socha Louise Chirona, který zde s Bugatti Type 35 před 90 lety vyhrál Grand-Prix, se exkluzivní konvoj přes jeden z nejkrásnějších francouzských regionů, kterým jsou hory v okolí Luberonu, vydal směrem k cílovému městu Aix-en-Provence.
Zdroj: Bugatti
Reklama

3. etapa: Aix-en-Provence – Beaune

Třetí den začal hodně brzo. Konvoj se hned po ránu přesunul na vojenskou leteckou základnu 701, která je tréninkovým místem vyhlášené letky Patrouille de France. Po letecké show se vozy vrátily zpět na silnici a pokračovaly přes Salon-de-Provence, region Rhône až na oběd v Château la Gallée. Den skončil v typycky burgundském městě Beaune. Právě projížďky přes Provence a Burgundsko Ettore miloval, stejně jako zdejší vyhlášenou kuchyni.
Zdroj: Bugatti
Reklama

4. etapa: Beaune – Paříž

Poté, co účastníci opustili Beaune a dali si rychlý oběd v typicky francouzském městě Ancy-le-Franc, vjela velká Bugatti show přímo do Paříže. A to velkém stylu! Paříž sehrála v Ettoreho životě skutečně důležitou roli, nejenže zde dlouhá léta žila celá rodina Bugatti, ale toto město již tradičně nabízelo spoustu příležitostí jak pro inženýry tak umělce. Kromě toho samozřejmě již od samých počátků značky se z Paříže rekrutoval významný počet Ettoreho zákazníků. 
Zdroj: Bugatti

5. etapa: Paříž - Molsheim

Poslední etapa vedla z Paříže přes vyhlášený region Champagne a logicky nemohla skončit jinde, než v místě zrodu značky Bugatti v alsaském Molsheimu, který je dodnes centrem značky a vyrábí se zde ty nejprestižnější hypersporty Chiron a Divo. Kromě toho má samozřejmě ikonický význam pro všechny příznivce značky. Grand Tour tím sice skončila, ale oslavy výročí v na slavném zámku v Molsheimu pokračovaly celý uplynulý víkend.
Zdroj: Bugatti
Reklama

Grande Fête - oslava historie i moderny

Na Château Molsheim se sjelo na 40 vzácných historických modelů, z nichž většina pocházela z největší sbírky Bugatti na světě - známé Schlumpfovy kolekce. K tomu se přidaly vybrané modely od soukromých majitelů, a tak bylo v zahradách na co koukat. Jen namátkou třeba na modely Type 30 Torpedo, Type 40 Roadster, Type 46 Surprofilé, Type 57 Galibier, Type 57 S Corsica a vyhlášený závodní vůz Type 35.

Mezi nimi pak byly volně zaparkovány moderní modely Chiron, Divo, La Voiture Noire či Centodieci, které si zde odbylo i svou evropskou premiéru.
Zdroj: Bugatti

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Bugatti - z cesty! Nejrychlejší auto je z USA a pojede skoro 500 km/h

Není to tak dávno, kdy jsme se pozastavovali nad vozy s maximální rychlostí přes 300 km/h. A pak přišel Veyron. Vůz, který na dlouhou dekádu stanovil úplně jiné milníky, o které se většina automobilových fandů opírá dodnes. Jenomže doba pokročila a ani nástupce Veyronu, Bugati Chiron, už není nejrychlejší.
02.11.2017 12:30
|
0
Reklama

Je čas zbořit hranice. Bugatti Chiron otestuje maximálku

Bugatti prozatím nezkusilo, jak rychle vlastně umí jeho hypersport upalovat. Zájem zákazníků byl obrovský i přes omezovač nastavený na 420 km/h. Jaká je ale opravdová maximální rychlost?
22.06.2017 12:49
|
0

Test odhalil nová auta, u nichž výrobci šetří na kvalitě a doufají, že si toho zákazníci nevšimnou

Šetření je skryté v detailech, a to i u drahých značek. Některé modely si mezigeneračně pohoršily
09.08.2022 07:32
|
5

Škodovka tento týden nečekaně změnila logo. Je duhové na znamení podpory akce Prague Pride

Automobilka se oficiálně připojila k festivalu LGBTQ+ lidí. Vypravuje vlastní skupinu ŠKODA Proud
08.08.2022 12:59
|
24
Reklama

Kvíz: Příteli chvátej SOS, aneb škodovky ve službách policie a dalších záchranných složek

Škodovky jsou u nás už více než 100 let nedílnou součástí vozových parků policie, záchranky i hasičů
07.08.2022 09:20
|
9

Karavanisté se děsí budoucnosti. Elektromobil s přívěsem „žere“ a má nepříjemný problém u dobíječek

Kromě několika výhod má elektromobil jako tažné auto i spoustu problémů. A nejde jen o spotřebu
02.08.2022 13:16
|
10
Reklama
Autosalon TV