Reklama
Archiv - Zprávy

Závodní technologie pro modelovou řadu BMW X5

Pro čtvrtou generaci BMW X5 je připravena široká nabídka dílů M Performance, která oslovuje zejména ty, kdož chtějí podtrhnout sportovní charakter vozu.
Zdroj: BMW

Vývoj kompletního sortimentu dílů M Performance Parts vždy vychází z bohatých zkušeností BMW M GmbH ze světa motorsportu. Všechny komponenty jsou spolu dokonale sladěny, a to jak vzájemně, tak s ohledem na specifické vlastnosti vozu. Tyto díly mají například pozitivní vliv na aerodynamické vlastnosti vozu, případně dále posilují přístup inteligentní lehké konstrukce vozu.

Karbonové doplňky exteriéru zvýrazňují vzhled vozu

Exteriérové komponenty M Performance z uhlíkových kompozitů (karbonu) vylepšují výrazný vzhled BMW X5. Charakteristickým prvkem všech komponentů je voštinová struktura, jež je tak typická pro plasty vyztužené uhlíkovými vlákny. Ručně opracovávané díly, lakované bezbarvým lakem, jsou leštěné do hlubokého lesku. Například obložení nasávacích otvorů standardního nárazníku a přední křidélka nejenže vizuálně vylepšují přední část vozu, ale také opticky zdůrazňují šířku tohoto SAV modelu. V zadní části platí to samé o zadních křidélkách a difuzoru. Nabídku exteriérových dílů M Performance z uhlíkových vláken završují kryty zpětných zrcátek. Sportovní vzhled exteriéru lze také vylepšit matně černými prahovými polepy M Performance sahajícími od předních blatníků až k zadním a nesoucími nápis M Performance.

Pneumatiky do každého terénu

Pro zákazníky, kteří chtějí zvýraznit a využívat terénní vlastnosti svých BMW X5, se v nabídce pro čtvrtou generaci BMW X5 objevují 20'' M kola z lehké slitiny Star-spoke 748 M s pneumatikami do každého terénu. Barevné logo BMW M je působivé díky tomu, že kola z lehké slitiny jsou vyvedena ve sportovní matně černé barvě. Specifický design kol v kombinaci s běhounem pneumatiky do každého terénu v sobě odráží robustnost a stabilitu. Nová kombinace kol/pneumatik nabízí také velmi dobrý jízdní komfort a je homologována pro použití v zimě. V nabídce pro BMW X5 jsou také volitelná 22'' kola z lehké slitiny, mezi nimiž je rovněž sada z nabídky M Performance. 22'' M Performance kola z lehké slitiny Start-spoke 749 M s válcovanými límci jsou díky speciální výrobní technologii přibližně o jeden kilogram lehčí než srovnatelná kola stejného rozměru. Celkově vzato se neodpružená hmotnost snížila o přibližně 4 kilogramy, což má pozitivní vliv na jízdní dynamiku a reakce na pohyby volantu.

Odlehčený design je charakteristickým rysem také M Performance sportovních brzd, například čtyřpístkové pevné třmeny na přední nápravě jsou vyrobeny z hliníku. Naproti tomu vrtané a odvětrávané brzdové kotouče M Performance, které mají větší průměr než standardní brzdové kotouče (19 palců), zaručují lepší odolnost proti přehřívání, a tím pádem mají vyšší brzdný účinek dokonce i v extrémních podmínkách. M Performance sportovní brzdy vizuálně zvýrazňují červeně lakované třmeny, které jsou obzvláště výrazné v kombinaci s koly s otevřeným designem, jako jsou například M Performance kola Star-spoke 749 M.

Karbonové prvky také v interiéru

Rovněž pro interiér nového BMW X5 je nabízen široký výběr dílů M Performance Parts, které byly odvozeny a inspirovány motorsportem, a i v tomto případě nabízejí jak vizuální, tak funkční vylepšení vozu. Například volant M Performance zaručuje, že řidič má nad dynamickými vlastnostmi automobilu vždy kontrolu. A to zejména díky výrazným, alcantarou potaženým plochám na jeho uchopení a odkládacím ploškám pro palce se speciální podšívkou. Kromě atraktivních detailů, jako je červený pruh na 12 hodinách a stříbrno-šedé, ručně vyrobené křížové prošívání, je volant M Performance doplněný také obložením z uhlíkových vláken a alcantarovým vykládáním. Aby vše správně ladilo, jsou řadicí páčky na volantu M Performance vyrobeny z karbonu namísto standardního  pochromovaného provedení. Vzhled evokující automobilové závody lze na místě řidiče podpořit také v místech, která v novém BMW X5 nejsou tak nápadná. To platí o kobercích M Performance s nápisem M Performance, trikolórou v typických M barvách, lemováním připomínajícím kůži a dekorativními švy v kontrastních barvách, a také o pedálech a odkládací ploše pro řidičovu levou nohu z nerezové oceli. Závodní vzhled podtrhuje též asymetrický tvar pedálů.

Komplexní analýza stylu jízdy

Analyzátor jízdy M Performance je k dispozici pro ty, kdo chtějí dosáhnout závodní optimalizace nejen samotného BMW X5, ale také svých vlastních řidičských schopností. Analyzátor jízdy tvoří jednotka, která se připojí ke konektoru OBD a spojí se s aplikací v chytrém telefonu. Analyzátor jízdy pochází přímo z motorsportu, poskytuje řidiči veškeré důležité jízdní údaje a nabízí rozsáhlé a profesionální možnosti zaznamenání a analýzy. Umožňuje také nahrávat cesty prostřednictvím kamery chytrého telefonu, zaznamenávat jízdní data a sledovat trasu na základě GPS údajů o poloze.

Lásku k motorsportu a zalíbení v dílech M Performance Parts lze vyjádřit rovněž prostřednictvím výbavových prvků, které nejsou přímo spojeny s jízdními zážitky v novém BMW X5. Například sada diapozitivů M Performance pro BMW LED dveřní projektory umožňuje promítat na zem při nastupování do vozu a vystupování logo BMW M a další motivy týkající se M Performance. Pouzdro na klíč M Performance z vysoce kvalitní alcantary s karbonovým vykládáním lze ke klíči od vozu připevnit pomocí šroubu s šestihrannou hlavicí ve světle modré barvě M. Pouzdro na klíč chrání před škrábanci a poškozením. Stejnou kombinaci vzhledu a funkčnosti nabízejí také tašky na pneumatiky M Performance vyrobené z vysoce kvalitního pružného plastu, které kola chrání před znečištěním během přepravy a při skladování.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV