Reklama
Archiv - Zprávy

Závodní mamut. Už i Nissan Patrol má verzi Nismo

Myslíte si, že BMW X5 je drsné auto? Nebuďte pro smích! Nissan představil ostrý Patrol, který z většiny chlapáckých SUV na trhu rázem dělá auta pro malé holky.
Zdroj: Nissan

Když chce Mercedes postavit něco vážně divokého a rychlého, svěří to divizi AMG. Mnichovští mají pro takové vozy označení M, u Subaru je to STI a tak dále. V případě Nissanu je to Nismo, neboli Nissan Motorsport. A bývají to auta náležitě šílená. Vzpomeňme na kulaťoučký Nissan Juke Nismo RS se samosvorem nebo šestisetkoňový Nissan GT-R Nismo.

Málokdo ale asi čekal, že touto kůrou projde také masivní Patrol. Osmiválec o objemu 5,6 litru produkuje přes 430 koní, tlumiče dodal Bilstein, tužší je karoserie i řízení a přibyly též různé aerodynamické prvky. Pravda, auta jako BMW X5M nebo Range Rover Sport SVR nabízejí o dost víc výkonu i rychlosti. Jenom Patrol si však zároveň uchovává drsnou image pravých offroadů ze staré školy. Na jeho střeše si klidně dokážeme představit namontovaný kulomet, u konkurence rozhodně ne.

Zatím je vůz ze zjevných důvodů určen především pro bohatou arabskou klientelu. Jak známo, tamní řidiči velmi rádi kombinují dovádění na silnicích třeba s divokou jízdou dunami.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
0
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV