Reklama
Archiv - Zprávy

Zájem o Kodiaq je enormní. Chybějí zadní sedačky

Škoda Auto je údajně zaskočena velkým zájmem o nový Kodiaq. Výroba jede na plné obrátky a dodavatelé nestíhají navyšovat výrobu některých dílů.
Zdroj: Škoda Auto

Standardně sjíždějí z výrobní linky nová auta připravená k předání zákazníkovi, tedy kompletní. Ale protože je o nová SUV velký zájem, dodavatel sedadel nestíhá držet stejně vysoké tempo, které nastolily výrobní linky Škoda Auto. A tak automobilce nezbývá nic jiného než auta poskládat tak, jak může nejlépe, a odstavit je na parkoviště, kde budou čekat na dodání chybějících dílů.

Například časopis Škodovácký odborář pro server iDnes.cz uvedl, že komplikace stále trápí zpoždění dodávek dílů pro vůz Kodiaq, o který je mezi zákazníky enormní zájem.

Abychom vám přiblížili, co znamená nečekaná oblíbenost modelu Kodiaq. Nejlépe to popíše asi fakt, že škodovka denně vyrobí o 300 těchto vozů více než byl původní výrobní plán. I tak si někteří zákazníci počkají i řadu měsíců, což je prý způsobeno i tím, že většina lidí si Kodiaq v konfigurátoru vybírá přesně podle svých představ, a to do posledního detailu. Dokonce prý se jen tak nestane, aby z linky sjely dva modely Kodiaq ve stejné specifikaci.

Speciální odstavné parkoviště jen pro Kodiaq

Ačkoliv by Škoda Auto mohla dodavatele za chybějící dodávky zlobit, prý není důvod. K výpadku totiž došlo vlivem právě skokově navýšené kapacity výroby, s čím nemohl dodavatel vůbec nic udělat. Zatím tedy vyrobená auta bez sedaček postupně putují na odstavné parkoviště v Lysé nad Labem, kde vyčkávají na svůj díl.

Jakmile přijde, auta se na kamionu odvezou zpět do Kvasin, kde budou dodělána a následně poslána k zákazníkům. I takto složitě vypadající logistické řešení je pro Škodovku levnější, než kdyby omezila výrobu. Navíc automobilce jiné řešení nezbývá, protože nikde jinde než v Lysé není dostatečně velké odstavné parkoviště, kam by se všechna ta rozpracovaná auta vešla.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV