Reklama
Archiv - Zprávy

Zábava na okruhu se změnila v dramatickou hromadnou nehodu

Nehody jsou při veřejných jízdách na okruzích celkem běžné, tahle se však vymyká. Stačilo trochu vyteklého oleje a z legendárního Nürburgringu se stalo kluziště, na kterém havarovalo několik aut. Škody půjdou do milionů a bohužel se mnoho lidí zranilo.
Zdroj: RingSwift

Ne nadarmo má Nürburgring pověst nejnebezpečnější trati na světě. Jde o velmi úzký okruh, ze kterého je těžké kamkoliv uhýbat. Pokud tak před vámi někdo havaruje, není snadné se mu vyhnout bez ztráty kytičky. Své o tom ví desítka milovníků rychlosti, která sem o uplynulém víkendu vzala vyvětrat své plechové miláčky. Z jednoho z nich totiž vytekl v jedné z nejnebezpečnějších pasáží okruhu olej, což mělo za následek řetězovou havárii, která si vyžádala i vážně zraněné.

Tím, z koho vytekl olej, byl oranžový McLaren 650S. Stalo se tak v pasáži, které se přezdívá Liščí nora a kde jezdci běžně přesahují rychlost 200 km/h. Také jde o úsek, kde ke svodidlům je to z trati jen dva metry a kde se auta po prudkém klesání doslova přilepí k asfaltu. A právě toto přilepení mělo za následek poškození McLarenu a únik oleje.

Drsný konec volných jízd

Na olej na trati jde jen těžko reagovat, obzvlášť v takovém místě. Není se proto co divit, že během chvilky byla o kolem olejové skvrny doslova rozeseta nabouraná auta. Těch bylo nakonec více než deset, přičemž několik lidí utrpělo lehká zranění, čtyři těžší zranění a dva dokonce museli z aut vystříhávat hasiči. Škoda, nejen na autech, ale i na svodidlech, samotné trati jde hodně vysoko. K té je pak potřeba připočítat cenu za výjezd sanitek, hasičů a odtahových sužeb.

Následující videa vám ukáží jak detailní záběry několika rozbitých supersportů, tak popravdě fantastickou reakci řidiče bílého SEATu Leon Cupra, který se dokázal vyhnout jak oleji, tak havarovaných vozidlům.

 

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV