Reklama
Archiv - Zprávy

Výměna pneumatik za 900 tisíc? Zlevníme, slibuje Bugatti

Vlastnit Bugatti Veyron nikdy nebylo nic levného, automobilová ikona je svým extrémně drahým servisem známa. Výměnu pneumatik, která stojí sama o sobě zhruba 700 tisíc korun, musel tento stroj podstupovat každé 4000 kilometrů. Každá třetí výměna si navíc vyžádala i nové ráfky. Nástupce v podobě modelu Chiron však má být mnohem úspornější.
Zdroj: Bugatti

Servis exkluzivního Bugatti samozřejmě není pouze o gumách. Každoroční servis Veyronu i bez započítání extra drahých pneumatik a ráfků vyjde nejméně na 650 tisíc korun, přičemž jen samotná výměna oleje stojí v přepočtu kolem 400 tisíc. Bugatti tedy opravdu není pro každého. Ovšem co se nestalo - Bugatti je evidentně pod tlakem. Dokonce ani ty nejbohatší motoristy světa už podobné sumy nebaví. Dát statisíce za jediný asymetrický ráfek Veyronu s netradiční geometrií, který extrémně drahou pneumatiku zdevastuje každých pár tisíc kilometrů, je zkrátka moc.

Konec zbytečnému rozhazování!

V souvislosti s letošním autosalonem ve Frankfurtu zazněly informace o nové servisní a cenové politice z úst Martina Grabowskiho, jednoho z výše postavených šéfů u Bugatti. Sama automobilka už dříve tvrdila, že provozní náklady budou u nového Chironu podstatně nižší, nevěděli jsme však, o kolik přesně. Grabowski nyní potvrdil, že Chiron skutečně dostal zcela normální ráfky s klasickou geometrií. Jejich životnost je prý stejně dlouhá jako životnost samotného Chironu a stejně tak pneumatiky vydrží mnohem déle.

Díky standardní konstrukci ráfku navíc už při výměně pneumatik ani nepotřebujete nikoho od Bugatti se speciálním nářadím a dílnou. Pneumatiky na Chiron by měl umět přezout každý dobrý pneuservis. A to je žádoucí. Ačkoliv Grabowski nakonec nezmínil konkrétní sumu, za kterou bude Chiron možné přezout, uvedl alespoň, že současných 42 tisíc dolarů (tedy zhruba 915 tisíc korun při rozložení ceny nových ráfků do tří přezutí) už to rozhodně nebude. Suma prý bude mnohonásobně nižší. A to třeba hned pětkrát.

Zdá se tedy, že Bugatti se z vlastních chyb vážně poučilo. Ani nejbohatší zákazníci jednoduše nechtějí platit miliony korun za zcela běžný servis, který vás jinde vyjde na setinu ceny. A to je rozumné.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV