Reklama
Archiv - Zprávy

Vůz Formule 1 dostal pokutu za parkování. Podívejte se

Pravidla platí pro všechny. To si asi řekla britská strážkyně pořádku, když pokutovala monopost F1. Ten byl na chodníku vystaven při soukromé akci jednoho obchodu.
Zdroj: Sahara Force India

Závodní vůz Formule 1 v hodnotě více než 50 milionů korun dostal pokutu za parkování v anglickém městečku Market Harborough. Monopost britského týmu Sahara Force India se účastnil slavnostního otevření dvou nových obchodů. Místní obchodník Raj Aggarwal si údajně nesehnal zvláštní povolení a na auto se tak pohlíželo jako na jakékoliv jiné.

Vzhledem k ceně závodního vozu je vcelku úsměvná výše pokuty, která byla 70 liber. To je asi 2500 korun. Nemluvě o tom, že samozřejmě v žádném ohledu neplní podmínky pro provoz na silnici, takže je otázka, zda ho lze vůbec za "parkující auto" považovat.

Před obchodem bylo během akce vystavených hned šest různých aut a pokutu dostala všechna. Celkem to bylo 200 liber, tedy asi 7500 korun. "Koho napadne dát pokutu za parkování na Formuli 1? Je přece jasné, že tam nestojí zatímco si někdo šel nakoupit. Snažil jsem se město oživit a přivést sem lidi a příjmy. Člověk by čekal, že radnice bude mít trochu víc pochopení," stěžoval si Aggarwal.

Na druhou stranu, 200 liber pro něj těžko může znamenat citelnou ztrátu a povolení si rozhodně opatřit měl. Místo stěžování by tak měl být rád, jaké pozornosti se mu dostalo.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV