Reklama
Archiv - Zprávy

Volvo Cars vyrábí nový sportovní sedan S60 v USA

Volvo S60 je prvním vozem, který se bude vyrábět v USA v nové továrně v Charlestonu v Jižní Karolíně.
Zdroj: Volvo Cars

Nový sedan S60 bude prvním vozem Volvo, který nebude k dispozici s naftovými motorizacemi. Nový model bude dostupný se dvěma plug-in hybridními jednotkami s přeplňováním turbodmychadlem a kompresorem. Jedná se o plug-in hybrid T6 Twin Engine AWD, nabízející kombinovaný výkon 340 koní, a plug-in hybridní jednotku T8 Twin Engine AWD, disponující výkonem 400 koní. Při uvedení na trh bude Volvo S60 k dispozici s benzinovými motory T5 a T6. 

Volvo S60 bude prvním vozem v segmentu, který budou mít zákazníci možnost získat prostřednictvím nového prémiového předplatitelského programu Care by Volvo (zatím ne pro ČR), který dává místo tradičního způsobu zakoupení vozidla přednost využívání vozu na základě jednoho měsíčního paušálního poplatku. Díky programu Care by Volvo bude vlastnictví vozu stejně transparentní, jednoduché a bezproblémové jako vlastnictví mobilního telefonu.

Nové Volvo S60 sdílí modulární platformu SPA vyvinutou přímo automobilkou Volvo Cars, bezpečnostní technologie a systém infotainment s novým prémiovým kombi střední velikosti, Volvem V60, které bylo uvedeno na trh začátkem letošního roku, a také s nejvyšší devadesátkovou modelovou řadou a s Volvem XC60, což jsou všechno modely, které dosáhly nejlepších výsledků v nezávislých testech automobilové bezpečnosti.

Systém City Safety s technologií automatického brzdění pomáhá řidiči předcházet kolizím. Tento systém dokáže rozpoznat chodce, cyklisty a velká zvířata. Na přání dostupné systémy asistent pro jízdu v kolonách a semiautonomní řízení Pilot Assist poslední generace, které při jízdě rychlostí do 130 km/h na silnicích s jasným vodorovným značením podporují řidiče prostřednictvím zásahů do řízení, akcelerace a brzdění, se dočkaly vylepšení v podobě funkce upravující výkon při průjezdu zatáčkou. Mimoto je Volvo S60 vybaveno také systémem ochrany proti neúmyslnému sjetí z vozovky, systémem ochrany před srážkou s protijedoucím vozidlem ve vedlejším pruhu a dalšími asistenčními systémy s podporou řízení.

Ke zvýšení bezpečnosti posádky uvnitř vozu i lidí pohybujících se kolem něj přispívá na přání dostupný systém varování před křížením cesty jiným vozidlem s funkcí automatického brzdění.

Uživatelské rozhraní Sensus je plně kompatibilní se systémy Apple CarPlay, Android Auto a sítí 4G, díky čemuž umožňuje řidiči stálé připojení k internetu. Intuitivní způsob ovládání zajišťuje dotykové rozhraní ve stylu tabletu, které nabízí přístup k palubním funkcím, navigačnímu systému, online službám i zábavním aplikacím.

Reklama

Nové Volvo S60 bude dostupné také ve vysoce výkonné elektrifikované variantě Polestar Engineered, za níž stojí společnost Polestar. Ta představuje divizi automobilky Volvo Cars zaměřující se na vývoj vysoce výkonných elektrických vozů. Úroveň výbavy Polestar Engineered bude dostupná exkluzivně pro plug-in hybridní motorizaci T8 Twin Engine, přičemž nabídne zdokonalená kola a vylepšení brzdového systému, odpružení a řídicí jednotky motoru, díky čemuž se zvýší kombinovaný výkon Volva S60 T8 na 415 koní.


Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV