Reklama
Archiv - Zprávy

Volvo Cars přestane využívat jednorázové plasty

Do konce roku 2019 přestane společnost Volvo Cars ve svých kancelářích, kantýnách a na svých akcích v celosvětovém měřítku využívat jednorázové plasty.
Zdroj: Volvo Cars

Přijaté rozhodnutí vychází z aktivní podpory kampaně Clean Seas (Čistá moře). Automobilka hodlá nahradit více než 20 milionů jednorázových plastových předmětů, jako jsou kelímky, krabice na potraviny a příbory, jejich ekologičtějšími alternativami zahrnujícími biodegradabilní produkty vyrobené z papíru, celulózy a dřeva. Pro představu se jedná o odstranění více než 500 kusů plastových předmětů na jednoho zaměstnance ročně.  Přechod bude probíhat postupně. Do konce roku 2018 dojde k odstranění jednorázových plastů ze všech globálně pořádaných akcí, jako jsou například představení nových vozů, a také ze všech kanceláří a restaurací společnosti Volvo Cars v Číně, Belgii, Spojených státech amerických, Švédsku a v Malajsii. Během roku 2019 přestanou jednorázové plasty ve svém provozu používat také místní generální dovozci. To se vztahuje i na lokální akce, které pořádají.

Společnost Volvo Cars odhaduje, že jen do konce roku 2018 bude v důsledku jejího rozhodnutí nahrazeno více než 140 tun jednorázových plastů jejich neplastovými variantami. Závazek, na jehož základě přestane společnost Volvo Cars využívat jednorázové plasty, následuje po její finanční podpoře vědeckého programu v rámci závodu Volvo Ocean Race, na který přispěla částkou 300 000 eur. Některé z lodí účastnících se ročníku 2017 – 2018 závodu Volvo Ocean Race jsou vybaveny senzory zachycujícími údaje o stavu mořských podmínek v těch nejvzdálenějších částech světových oceánů. Součástí sbíraných dat jsou informace o mikroplastech.

Na podporu programu je věnována část výtěžku z prodeje Volva V90 Cross Country ve speciální edici Volvo Ocean Race. Vůz samotný je vybaven koberečky vyrobenými z econylu, což je materiál ze 100% recyklovaného nylonu, který byl zčásti získán ze starých rybářských sítí vyzdvižených z mořského dna.

Společnost Volvo Cars se zavázala snižovat svůj dopad na životní prostředí z hlediska svých produktů i svého provozu. Součástí její snahy je rovněž závazek přijatý v roce 2017, na jehož základě mají být všechny nové vozy Volvo uvedené na trh po roce 2019 elektrifikované. Své odhodlání k naplnění své elektrifikační strategie automobilka Volvo Cars minulý měsíc potvrdila prohlášením, že bude usilovat o to, aby v roce 2025 tvořila 50 % jejího globálního prodeje plně elektrická vozidla. Z hlediska provozu je cílem automobilky Volvo Cars dosáhnout do roku 2025 klimaticky neutrální výroby. O tomto předsevzetí svědčí i továrna na motory ve švédském Skövde, která se v lednu letošního roku stala první klimaticky neutrální továrnou společnosti.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV