Reklama
Archiv - Zprávy

Volvo Cars investuje do společnosti provozující sdílené jízdy pro děti

Automobilka Volvo Cars získala prostřednictvím Volvo Cars Tech Fund podíl v rychle se rozrůstající společnosti Zūm, která se soustředí na zajištění sdílené jízdy pro děti.
Zdroj: Volvo Cars

Společnost Zūm, založená v roce 2015 v Kalifornii, provozuje důvěryhodnou síť prověřených řidičů, která rodičům a školám zajišťuje každodenní dojíždění dětí do školy a dopravu na mimoškolní a jiné aktivity. Současně lze v případě potřeby službu využít i pro zajištění péče o dítě před vlastní jízdou a po ní. Jedná se o způsob, jak pomoci zaneprázdněným rodičům zařídit bezpečnou a spolehlivou dopravu pro jejich děti.

Řidiči jsou prověřováni 

Zájemci o pozici řidiče jsou prověřováni na základě přísného třífázového přijímacího procesu. Mimo jiné musejí prokázat, že nemají žádné záznamy o porušení dopravních předpisů, přičemž je požadována také předchozí zkušenost s pečováním o děti. Každý řidič musí projít řidičským testem a několika dalšími kontrolami. Na závěr je každý z řidičů povinen ukázat své vozidlo, které musí projít dvaadvacetibodovou kontrolou bezpečného stavu.

Trasy jízd se efektivně plánují 

Společnost Zūm využívá pokročilé algoritmy pro plánování tras a strojové učení, díky čemuž je možné řidičům naplánovat co nejefektivnější trasy. Rodiče i školy mají k dispozici aplikaci pro mobilní zařízení a online rozhraní, kde mohou v reálném čase sledovat pohyb převážených dětí.

V současné době pracují pro společnost Zūm tisíce certifikovaných řidičů, kteří působí v oblasti Sanfranciského zálivu, v Los Angeles a dalších městských částech Kalifornie, kde společně obsluhují 80 % populace tohoto státu. Investice společnosti Volvo Cars představují součást aktuálního procesu financování, kdy společnost Zūm shromažďuje finanční prostředky pro rozšíření svého podnikání do dalších států USA a pokračování v rozvoji své technologie.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV