Reklama
Archiv - Zprávy

Volkswagen Tiguan rozšiřuje nabídku o verzi OFFROAD

Nový Volkswagen Tiguan OFFROAD rozšiřuje nabídku tohoto kompaktního SUV. Charakteristická příď se vyznačuje větším nájezdovým úhlem a integrovaným spodním ochranným panelem. Dobrou trakci zajišťuje sériově dodávaný pohon všech kol 4Motion se systémem 4Motion Active Control.
Zdroj: Volkswagen

Tiguan vyráží do terénu

Paket OFFROAD za příplatek 23 700 Kč rozšiřuje možnosti využití modelu Tiguan. Zatímco v městském prostoru přesvědčuje dynamikou, mimo asfaltované silnice nabízí optimalizované jízdní vlastnosti. Nově navržený přední nárazník disponuje kromě charakteristického „terénního“ vzhledu také nájezdovým úhlem 23,8 stupňů (proti standardním 17,4°). Větší nájezdový úhel je při jízdě v terénu stejně důležitý jako spodní ochrana agregátů, kterou má na starosti kryt motoru a převodovky. Designové odlišnosti paketu OFFROAD dále nabízejí černé střešní ližiny, černé kryty vnějších zpětných zrcátek, střešní spoiler a uvnitř se pak Tiguan OFFROAD liší odolnějším interiérem, nerezovými pedály či gumovými koberečky.

Pohon všech kol se systémem Active Control

Pohon všech kol 4Motion přichází se systémem 4Motion Active Control a voličem jízdních režimů. Systém se ovládá multifunkčním ovládacím prvkem na středové konzole. Řidič jeho prostřednictvím aktivuje jízdní režimy „Onroad“, „Offroad“ a „Snow“. Jednotlivé režimy přizpůsobují nastavení systému pohonu a všech asistenčních systémů příslušnému stavu povrchu a provozní situaci, aby byla zaručena maximální trakce.

Paket OFFROAD+

Nová verze modelu Tiguan je na výběr v sedmi různých barvách karoserie. V kombinaci s rozšiřujícím paketem „OFFROAD+“, dodávaným za příplatek 54 700 Kč, je nový model k dispozici také ve dvoubarevném provedení s černou střechou. Pro individualizaci modelu Tiguan OFFROAD je tak na výběr třináct různých barevných kombinací. Paket OFFROAD+ pak dále obsahuje například černý strop či aktivní systém svícení s LED světlomety.

Varianta OFFROAD je dodávána s novými černými 18“ koly z lehké slitiny, 19“ novými koly, případně 20“ koly. Výbava zahrnuje rovněž multifunkční volant a hlavici páky voliče, obšité kůží, hliníková ozdobná obložení, pedály a opěrku nohy z kartáčované ušlechtilé oceli a robustní pryžové podlahové rohože. Zákazníci mají na výběr také široký sortiment výbavy na přání, například digitální panel přístrojů „Active Info Display“, navigační systém „Discover Pro“, asistenta pro manévrování s přívěsem „Trailer Assist“ nebo adaptivní regulaci podvozku DCC.

Úspěšný model Tiguan

Tiguan byl uveden na trh v roce 2007 a patří mezi bestsellery značky Volkswagen. Druhá generace následovala v roce 2016 a byla prvním SUV značky Volkswagen na základě modulární platformy MQB. V roce 2017 nabídku rozšířil o téměř 22 centimetrů delší Tiguan Allspace, který navíc nabízí až sedm sedadel. Celkový počet prodaných vozů Tiguan od roku 2007 již překročil hranici 4,6 milionu vozidel. Modely Tiguan a Tiguan Allspace jsou vyráběny ve čtyřech zemích (Čína, Německo, Mexiko a Rusko) a nabízeny na celém světě.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV