Reklama
Archiv - Zprávy

Vlajková loď Hondy v novém. Accord dostal odvážný vzhled

Na konci roku 2014 nás zabolelo u srdce. Honda totiž vzdala boj s konkurencí ve střední třídě a osmou generaci Accordu zanechala v Evropě spočinout bez nástupce. Nyní by se vše mohlo změnit.
Zdroj: Honda

Bouře po rekordu zbrusu nového Civicu Type-R ještě neutichla a Honda už vytahuje další kalibr. A to pořádný. Světu totiž představuje v pořadí již desátou generaci modelu Accord. Vůz vypadá majestátně ve všech ohledech. Po vzoru menšího Civicu hostí široce rozevřenou příď s dynamicky tvarovanými světlomety, které jsou spojeny výraznou čelní lištou. Boční křivky navozují elegantní a skoro až luxusní dojem (v našich očích se Accord dost podobá luxusnímu Hyundai Genesis G80) a zadní část je sice poměrně prazvláštní, rozhodně však bude bodovat svou neokoukaností.

Menší objem, větší výkon

Při pohledu na svaly v přední části byste však ani omylem neuhodli, jakýže motor bude mít novinka k dispozici. Základem se totiž stane přeplňovaná patnáctistovka. Ta v nabídce nahradí dosavadní 2,4litrový čtyřválec a starší motor předčí v každém ohledu - jen na reálnou spotřebu si budeme muset počkat. Oproti 138 kW předchůdce má menší motor výkon 143 kW a vítězí rovněž v pohledu do kolonky točivého momentu - 260 Nm oproti původním 245 Nm.

Druhým motorem, který nahradí původní 3,5 V6 (207 kW a 342 Nm), je turbomotor 2,0 i-VTEC původem z modelu Civic Type-R. Ve větším Accordu se sice dočká umírněnějšího naladění, nejvyšší výkon 188 kW a 370 Nm točivého momentu však bude vzhledem k úbytku až 80 kilogramů hmotnosti oproti předchůdci více než dostatečný.

Manuál, ale i desetistupňový automat

Zajímavostí jsou také převodovky. Honda u obou z doposud uvedených motorů nabídne možnost manuálního řazení pomocí šestistupňové převodovky. Slabší z motorů pak bude k dispozici také s bezestupňovou převodovkou CVT. Silnější dvoulitr si zase zákazníci budou moci zaškrtnout v kombinaci s desetistupňovou automatickou převodovkou, která prý slibuje úžasné svezení.

Představené modely by měl později doplnit také hybrid, o něm však Honda prozatím mnoho nezveřejnila. Z dostupných informací však víme, že by se mělo jednat o soustrojí složené ze silnějšího dvoulitrového turbomotoru a dvou elektromotorů. Pokud by tedy zůstaly hodnoty silnějšího motoru na stávajících 188 kilowattech, mělo by jít v kombinaci s elektrickým boostem o velmi slušné svezení. Ale nepředbíhejme.

Stojí před námi však jedna zásadní otázka, na kterou nám nikdo z Hondy prozatím nedokázal odpovědět. Přijde nová Honda Accord také do Evropy? My bychom si to určitě moc přáli a jestli jste podobného názoru, nezapomeňte svůj souhlas vyjádřit do komentářů. I váš hlas k tomu, aby se tak skutečně stalo, může přispět.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV