Reklama
Archiv - Zprávy

Vítězové etap na Tour de France z týmu Sky mohli využít speciálně upravený Ford Tourneo Custom

Ford Tourneo Custom týmu Sky je mimo jiné vybaven kuchyňkou, chladničkou, sklopnými sedadly, elektrickými zásuvkami nebo i gelovými přikrývkami pro nejvyšší komfort závodníků.
Zdroj: FORD

Zní to zvláštně, ale umístění se na stupních vítězů v etapě Tour de France má pro cyklisty jednu velkou nevýhodu. Zatímco ti, kteří skončili na dalších příčkách, mohou hned začít s obnovou sil na palubě luxusního autobusu s komfortními sedadly, televizemi a sprchami, vítězové se dostanou do hotelu až několik hodin po poražených. Ford nyní tento problém vyřešil, když přenesl komfort týmového autobusu do velkoprostorového Tournea Custom. Vybavil ho kuchyňkou a chladničkou, sklopnými sedadly, elektrickými zásuvkami a gelovými přikrývkami.

V cyklistice se počítá každá sekunda. I ten nejmenší náskok může znamenat rozdíl mezi vítězstvím a prohrou. Speciální Tourneo Custom umožní medailovým jezdcům zahájit pozávodní regeneraci dříve a cestovat na hotel v patřičném pohodlí, což jim dává dobrou výchozí pozici k tomu, aby druhý den jeli opět naplno a udrželi si vítěznou formu,“ řekl sportovní ředitel týmu Sky Servais Knaven.

Ford je exkluzivním dodavatelem osobních a dodávkových automobilů pro cyklistickou stáj Sky již od roku 2016. Tým za tu dobu vybojoval již více než 100 vítězství. Flotilu tvoří vozy Ford Mondeo kombi ST-Line, S-MAX, Edge a Transit.

Pro závodníka cestujícího v podpůrném voze je důležitý hlavně prostor pro nohy. V prostorné kabině Tournea Custom se unavení sportovci mohou pořádně protáhnout, dát si nohy nahoru, dopřát si teplé i studené občerstvení a v případě potřeby absolvovat lékařské ošetření. Relaxační atmosféru zdůrazňuje rovněž luxusní obložení a koberce. Všestranný interiér pak umožňuje snadnou zástavbu kuchyňky, chladničky a speciálních odkládacích prostor,“ řekl Andrew Merryweather, brand experience manager ve Ford of Europe.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV