Reklama
Archiv - Zprávy

VIDEO: Lamborghini smetlo rekord Nürburgringu. Možná

Okruh Nürburgring je takovým prubířským kamenem pro všechny supersporty světa. Všechna ta báječná auta se tu snaží zajet nejrychlejší kolo ze všech a nově se to povedlo Lamborghini Huracán Performante.
Zdroj: Lamborghini

Tohle nikdo nečekal. Až doposud bylo králem legendárního okruhu Porsche 918 Spyder, které zde zajelo čas 6 minut a 57 sekund. Stuttgartský hybrid nastavil laťku opravdu vysoko a ačkoliv se ji snažilo překonat velké množství silničních speciálů, žádný neuspěl. Nikdo ale nevěděl, že drápky si na rekord brousí Lamborghini, které v tichosti vyvíjí něco, co tento čas strčí do přihrádky před spolujezdcem a ještě u toho bude skvěle vypadat.

To něco se jmenuje Huracán Performante a na okruh ho automobilka vyslala ještě zamaskované fólií. Jeho premiéra a slavnostní odhalení se totiž odehraje až za pár dní na autosalonu v Ženevě. A to je právě zádrhel. Nikdo to auto neviděl, nikdo nezná jeho specifikaci a všechny zaráží ten neuvěřitelný čas, se kterým projelo cílovou pásku. Časomíra se zastavila na hodnotě 6:52,01, což znamená, že Huracán je o 5 sekund rychlejší než Porsche. A to je opravdu hodně. Je pravda, že se mluví o tom, že Lamborghibi pro nový Huracán vyvíjelo speciální aerodynamický kit, který mohl k dobrému času jistě přispět. Je také pravda, že Marco Mapelli, jezdec, který rekordní čas zajel, je jedním z nejlepších testovacích jezdců Lamborghini.

 

Je to celé pravda?

Jenomže je to celé takové zvláštní. To měřené kolo jelo Lamborghini s takovou jistotou a klidem, že se až divíme. Ani jednou se jezdec nedostal na hranu a ani jednou to nevypadalo, že má s autem nějakou práci. A to je při rychlostech, kterých s autem dosahoval, přinejmenším zvláštní. Podobný názor má i youtuber, který si říká Misha Charoudin.

Ten si dal tu práci, že podrobně prozkoumal videa, která zachycují jak Porsche 918 Spyder, tak Lamborghini Huracán Performante. Sám říká, že šel sekundu po sekundě a přišel na několik nesrovnalostí. V případě Lamborghini totiž nesedí třeba takové detaily jako denní světlo v jednotlivých záběrech. Také si všiml, že v jeden moment se na digitálním tachometru Lamborgini tak nějak zbláznila čísla. To když v sekundě rychlost přeskočila o zhruba 30 km/h.

V neposlední řadě je pak potřeba zmínit, že během této zimy prošla trať okruhu velkými změnami. Přibylo několik bezpečnostních zón, díky kterým není potřeba před zatáčkou tolik brzdit, ale můžete se nechat rychlostí vytáhnout i mírně mimo trať. Ta je tak díky tomu mnohem rychlejší. Takovou výhodu Porsche s 918 Spyder nemělo.

Nebudeme vynášet nějaké soudy. Lamborghini jistě brzy ukáže další detaily celé jízdy. Zajímá nás ale váš názor. Má Lamborghini zapotřebí falšovat takový údaj, jakým je rekord na Nürburgringu? Riskuje tím totiž opravdu hodně. Jen dodáme, že v případě videa, které rekordní čas zpochybňuje, můžete přeskočit až na čas 3:24, kde začíná jeho důkladný rozbor.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV