Reklama
Archiv - Zprávy

VIDEO: James Bond ukázal nádherný Aston Martin DB10

Měsíc před premiérou bondovky Spectre vydal Aston Martin nové video s fascinujícím DB10 v hlavní roli. Vozů vzniklo jen 10 kusů a všechny pouze pro potřeby filmařů.
Zdroj: Aston Martin

"Je to nejexkluzivnější DB v historii. Všeho všudy 10 aut - doufejme, že je James Bond nezničí všechny!" Těmito slovy před časem speciální bondovskou edici uvedl Andy Palmer, nový šéf Aston Martinu. A nezbývá, než s ním souhlasit.

Spojení značek James Bond a Aston Martin trvá už přes půl století, konkrétně od snímku Goldfinger z roku 1964. Tentokrát se však automobilka překonala. Tvorby DB10 se zhostily týmy designérů a inženýrů přímo z Aston Martinu a všechna auta vytvořili ručně podle požadavků režiséra Sama Mendese a jeho týmu. Přestože jednotlivá auta plní různé úkoly od předvádění kaskadérských kousků až po navěšení zbraněmi a dalšími vychytávkami, nejde o žádné prázdné schránky. Tohle jsou skutečná auta se vším všudy. A hlavně - skutečné Aston Martiny.

Přestože se nejedná o sériové auto, řadu prvků nejspíš od příštího roku uvidíme u budoucích modelů značky. V první řadě půjde o nástupce aktuálního modelu DB9 a po delší době bychom se měli dočkat poměrně výrazných designových změn. Díky spolupráci s AMG je také pravděpodobné, že se pod novou a lehčí hliníkovou kapotu podívá čtyřlitrový osmiválec právě od této společnosti.

Některé záběry z nového traileru už jsme mohli vidět v minulosti, jiné však byly zveřejněny vůbec poprvé.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Když Sršeň zpívá. Stáhněte si jeho árii H2

Kawasaki Ninja H2 dokázala z Pepy Šilera udělat operního pěvce. A jak jsme slíbili v aktuálním 41. díle Autosalonu, jeho zpěv nyní nabízíme ke stažení.
08.10.2015 18:30
|
0

Velká galerie Subaru Levorg! STI v kombíku je poprvé v Česku

Sportovní kombi využívající techniku ostrého Subaru WRX STI vypadá poměrně agresivně. Na rozdíl od silnějšího brášky je o poznání klidnější a více orientované na rodinu, jízdními vlastnostmi ale stále vyniká.
08.10.2015 16:00
|
0
Reklama

GALERIE: Auta kolem Fukušimy pohlcuje příroda

Už je to čtyři a půl roku od chvíle, kdy lidé opustili okolí jaderné elektrárny Fukušima. Za sebou nechali i stovky aut, motorek a bicyklů, které od té doby zarůstají divoce rostoucí vegetací.
07.10.2015 22:20
|
0

VIDEO: Střílení holubů z driftujícího Ferrari

Na světě je nový sport a nám se moc líbí! Potřebujete k němu jednu brokovnici, jednu slušivou vestu, odpalovač holubů a jedno Ferrari 599 bez střechy. Ideálně ve žluté barvě, ale nejspíš by prošlo i červené.
07.10.2015 22:05
|
0
Reklama
Autosalon TV