Reklama
Archiv - Zprávy

Víc už to nejde. Zlaté monstrum pro mafiány bez vkusu

Pořád si nejsme jistí, jestli to není nějaký škodolibý vtip. Zdá se ale, že plány automobilky Dartz jsou skutečné. Rozhodla se vyrobit auto, které vypadá jako výtvor sedmiletého synka nějakého ruského oligarchy. Pompézní hranatá splácanina pochybného luxusu a drsných tvarů navíc dostane i neuvěřitelný výkon.
Zdroj: Dartz

Všechno na tomhle autě je jako z nějaké střelené dětské fantazie. Jmenuje se Černý aligátor, přestože je zlaté, pochází z Lotyšska, je neprůstřelné, je obrovské a přímo přetéká drahokamy i výkonem. Díla automobilky Dartz jsou však zcela skutečná a jeden z dřívejších modelů si zahrál třeba ve filmu Diktátor, kde Sacha Baron Cohen ztvárnil roli neomezeného vládce malé diktatury. Nyní byly zveřejněny nové fotky i informace o nejnovějším modelu a opět se nestačíme divit.

Velký, silný...

Celkem vznikne 50 aligátorů, přičemž základem každého auta je už tak obrovský Mercedes-AMG GLS 63 o délce přesahující 5,1 metru. Jenže ani ten není pro zákazníky Dartz dost velký. Po přestavbě tak má vůz na délku 5,4 metru, unikátní prodloužená verze nazvaná Černý žralok pak bude měřit dokonce 5,9 metru. Žraloků však má vzniknout pouze pětice kusů.

Ani základní výkon osmiválcového Mercedesu přesahující 550 koní není zdaleka dostatečný. Na výběr jsou proto hned tři výkonnostní verze Černého aligátora. Ta základní má 850 koní a zahrnuje mimo jiné nové turbo, převodovku i výfukový systém. Střední nabízí díky dalším změnám na motoru a chlazení působivých 1100 koní, vrcholem je však zvětšený motor o síle neskutečných 1600 koní. A je asi každému jasné, po které verzi musíte sáhnout, pokud ostatním oligarchům nechcete být pro smích.

...a pekelně drahý

Už základní auto se chlubí kevlarovými pláty pokrytými karbonem nebo lakem, ve kterém je nadrcená tisícovka černých diamantů. Mezi příplatky však najdete i neprůstřelnou titanovou verzi, která odolá i těžké palbě - obstát má proti kulometům nebo malému kanonu. Absolutně žádná omezení neplatí ani v interiéru, který je spíš malou zoologickou zahradou. Výrobce používá například kůži z rejnoků a hadů nebo pštrosí peří. Nechybí ani nejdražší volant světa vykládaný stovkami drahokamů.

Je tedy jasné, že výsledek je opravdu velice drahý. S různými příplatky vás prý neprůstřelná verze s výkonem 1600 koní snadno vyjde na více než milion liber, tedy nějakých 30 milionů korun. Což je obzvláště neuvěřitelné, když se na tenhle zběsile beztvarý Mercedes se zadními světly z Range Roveru a předními z Jeepu Cherokee podíváte...

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV