Reklama
Archiv - Zprávy

Větší sestra pro Alfu Romeo Giulia bude. Později. Možná

Není tajemstvím, že Alfa Romeo už několik let plánuje příchod nástupce legendární Alfy 166. Nebyla by to však ta pravá Itálie, kdybychom se nedočkali nejrůznějších peripetií. Nyní se vyrojily informace, které příchod novinky zas o pár let odkládají. Dočkáme se vůbec?
Zdroj: Thorsten Krish

Vzpomínáte na příchod nádherné Giulie? Alfa jej odložila hned třikrát, protože si svou novinkou stále nebyla dostatečně jistá. Příběh větší sestry Giulii nápadně připomíná. Rivala pro BMW řady 5 a Mercedes-Benz třídy E jsme se podle prvotních plánů měli dočkat už příští rok. Italský Magazin Automotive News však nyní přišel s informací, že Italové šoupli datum uvedení minimálně o další tři roky. Nyní se prý operuje s rokem 2021.

Zbrusu nové Alfě je doposud interně přezdíváno Alfetta a své oficiální jméno tak ještě ani nemá. Užívané  označení však odkazuje na sedan střední třídy ze sedmdesátých let. Alfetta přijede na stejné platformě jako Stelvio i Giulia, což znamená, že u ní zůstane zachována klasická koncepce pohonu zadních kol s motorem vpředu a shodná by měla být dokonce i nabídka motorů. Přičemž se dočkáme i totožného motoru od Ferrari s objemem 2,9 litru a výkonem přes pět set koní.

Novinka s nejsilnějším motorem by si pak měla údajně zachovat i ostrost Giulie QV. A aby toho nebylo málo, je do budoucna plánován také hybridní pohon. Jak to však bohužel vypadá, o blízké budoucnosti se opravdu nebavíme. Škoda, snad to čekání rychle uteče.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV