Reklama
Archiv - Zprávy

Velký protest taxikářů nekončí. Budou pokračovat

Včerejší protest pražských taxikářů, kterým se nelíbí služba Uber, zřejmě zdaleka nebyl poslední. Podle všeho taxikáři mají v plánu protestovat znovu, a to klidně i několik dní.

Úderem desáté hodiny ranní začal v pondělí velký protest pražských taxikářů, kteří pomalou jízdou zablokovali silnice kolem letiště Václava Havla. Kolona taxikářských vozů, která se pohybovala maximálně 15kilometrovou rychlostí, zablokovala silnice tak moc, že problém převézt pacienta mělo i záchranářské vozidlo. Ačkoliv mu někteří řidiči chtěli uhýbat, vzhledem k hustotě provozu vlastně ani nebylo kam. Své si vytrpěli i řidiči, kteří jen jeli kolem a s protestem neměli nic společného.

Tak, jak policie slíbila, celou akci jen nemonitorovala, ale ty taxikáře, kteří úmyslně pomalou jízdou blokovali provoz, postupně i pokutovala. Nakonec policisté zablokovali sjezd na Terminál 3 směrem od letiště z Lipské ulice, čímž taxikářům znemožnili se rychle otočit zpět na letiště. Podařilo se jim kolonu i roztrhat a tím alespoň trochu uvolnit průjezd těmi ulicemi, kudy vedl protest. S celou situací se dobře vypořádal i dopravní podnik ve spolupráci s letištěm. Aby cestující, kteří se rozhodli využít MHD, nezůstali v koloně, otevřelo letiště speciální cestu pro MHD, která vedla přímo přes letištní plochu.

Problémy i v centru

Možná i proto taxikáři zjistili, že kolem letiště jim pšenka asi nepokvete, a tak se po obědě rozhodli, že vyrazí k pražskému magistrátu. Sem jich nakonec dorazilo asi 150, což znamenalo totální dopravní kolaps v úzkých ulicích centra, kde magistrát sídlí. Taxikáři zde troubili do oken úředníků i samotné primátorky Prahy. Ta ale nereagovala. Snažila se se zástupci protestujících taxikářů domluvit už ráno, ale bezvýsledně. Nejspíše i proto mluvčí Sdružení českých taxikářů David Bednář řekl, že toto rozhodně není poslední akce a že ty příští mohou také trvat libovolně dlouho.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV