Reklama
Archiv - Zprávy

Ve Vrchlabí vyrobili dvoumiliontou dvojspojkovou převodovku DQ 200. Denně se jich zde vyrobí 2 200.

Škoda Auto vyrobila ve svém závodě ve Vrchlabí od zahájení výroby v září roku 2012 dvoumiliontou dvojspojkovou převodovku DQ 200 (DSG). Převodovka DQ 200 se používá v mnoha modelech značky Škoda i v dalších vozech koncernu Volkswagen.
Zdroj: Škoda Auto

V současné době vyrábí závod ve Vrchlabí 2 200 převodovek denně. Dvojspojková převodovka DQ 200 je v rámci celého automobilového průmyslu považována za jednu z nejmodernějších převodovek svého druhu. Přeřadí převodový stupeň se špičkovým komfortem během několika milisekund.

Závod ve Vrchlabí patří mezi nejmodernější výrobní závody v koncernu Volkswagen a se svými zhruba 1 000 zaměstnanci je také jedním z nejvýznamnějších průmyslových zaměstnavatelů ve východočeském regionu. Ve výrobě sází na moderní technologie, jako jsou například kooperující roboti. Ty zaměstnance podporují při vkládání řadicího pístu, jedné z nejcitlivějších činností ve výrobě převodovek. Takzvaný manipulační robot naproti tomu zásobuje desítky strojů díly a prázdné obaly přepravuje zpět do skladu. Najdeme zde ale také automaticky řízené logistické vozidlo a vysoce moderní IT systém „Transparentní továrna“. Ten byl po tříleté přípravné fázi úspěšně implementován v listopadu minulého roku.

Vrchlabský závod je součástí výrobní sítě automobilky Škoda již více než 70 let. Jeho transformace z výroby vozidel na výrobu komponentů proběhla v roce 2012. Během 18 měsíců byla vybudována nová výrobní hala a stávající haly byly modernizovány. Za rychlou přípravu výroby převodovek DQ 200 a dynamický rozvoj byl závod ve Vrchlabí v roce 2015 zvolen „Továrnou roku“. Tato cena patří mezi nejprestižnější ocenění v rámci evropského zpracovatelského průmyslu.

V uplynulých pěti letech investovala společnost Škoda Auto spolu s koncernem Volkswagen do výroby převodovek DQ 200 zhruba 250 milionů eur - do přestavby výrobních hal, do technického zařízení, do tréninkového centra výroby převodovek a do oblasti logistiky.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV