Reklama
Archiv - Zprávy

Úchvatná podívaná. Milionté Porsche 911 se projelo New Yorkem

Zdá se to neuvěřitelné, ale od roku 1963 Porsche vyrobilo už rovný jeden milion modelů 911. Miliontý vůz si automobilka nechá pro své marketingové účely, přičemž jedním z nich byla i dechberoucí projížďka New Yorkem.
Zdroj: Porsche

Neexistuje moc automobilových značek, které by s jedním sportovním modelem dosáhly takové oblíbenosti, úspěchu a takového čísla, jako to zvládlo Porsche s modelem 911. První generace spatřila světlo světa v roce 1963 a právě miliontý vyrobený kus na ni svým designem odkazuje. Proto jubilejní 911 dostala retro zelený lak s názvem Irish Green, klasicky dřevný volant a také manuální převodovku. Dnes jde o báječný unikát, kterých by po silnicích mělo podle nás jezdit mnohem víc. :)

 

 

Porsche na své začátky upozorňuje i použitím log a znáčků v designu, který používalo právě u první generace, takže ve výsledku jde o skvělý mix historie a technické dokonalosti dneška. Porsche svého jubilanta ukazuje na veřejnosti celkem často. Před pár týdny ho ve Stuttgartu například půjčilo 11 šťastným kolemjdoucím, kteří se s ním mohli svézt. Tentokrát zástupci značky vycestovali až za oceán, aby dali vzniknout báječné sérii fotografií a videu, které zelenou 911 zachycuje v ulicích New Yorku. Výsledek? Takřka bezchybný. Jen se podívejte sami. :)

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV