Reklama
Archiv - Zprávy

Tým pořadu Autosalon je účastníkem 7. Czech New Energies Rallye 2018 Český Krumlov!

Štáb ve složení Honza Říha, Radek Vrtal a kameraman Honza Percl se účastní 7. ročníku Czech New Energies Rallye 2018 Český Krumlov a jsou jednou ze 32. posádek na startu této "eko rallye". Jejich třídenním pomocníkem je VW e-Golf, kterého máme na dlouhodobý test. Přinášíme Vám zážitky ze včerejšího dne a z dnešního dopoledne.
Zdroj: Honza Říha

Czech New Energies Rallye 2018 - úplná novinka

Pro posádku, Honza Říha - řidič a Radek Vrtal - navigátor, je soutěž úplnou novinkou. Nikdo z nich na podobné akci nikdy nebyl. Rallye má velmi specifická pravidla, která kluci pochopili vlastně až dnes během první etapy a to mají za sebou celý včerejší program, který zahrnoval:

  • prezentaci posádek a předání itineráře
  • hvězdicovou jízdu
  • administrativní a technickou přejímku
  • rozpravu soutěžících a činovníků

Také proto během dnešní první etapy ( která obsahuje 6 zkoušek pravidelnosti ), nezajeli kluci časy, jaké by si představovali.Viz. komentář navigátora Radka:

"Největším problémem je hlídání průměrné rychlosti, kterou musíme dodržovat, jelikož nás během trasy snímá GPS lokátor"

Itinerář a bláznivé počasí

Další nesnází, se kterou se posádka pořadu Autosalon potýká, je orientace v intineráři. Během včerejší hvězdicové jízdy měli rozdíl mezi reálným nájezdem km a hodnotami v itineráři 3,5km na trase dlouhé 30km! Nepřálo nám ani včerejší počasi, kdy téměř celý den pršelo. Obzvlášť pro druhého Honzu - kameramana to byl očistec. Dnes se však počasí umoudřilo a je krásně slunečno s příjemnými teplotami.

Náš plán v Czech New Energies Rallye 2018

Během našeho rozhovoru s posádkou pořadu Autosalon (pátek 13:00 ) se Honza s Radkem nacházeli na výstavišti v Českých Budějovicích. Tam právě začíná jiný podnik se společným jmenovatelem, a to Rallye Český Krumlov. Kluci měli zrovna pauzu před startem odpolední etapy.

Průběžně jsou na 25. místě. Cíl je být do dvacítky! Jestli se jim to povede a co vše se jim přihodilo, Vám přineseme v některém z dalších dílů pořadu Autosalon.

Reklama

Autor článku: Radek Picka

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Dvojnásobný mistr - Jaguar I Pace

Když jsem prvně vyjel se sportovně laděným luxusním elektromobilem Jaguar I-Pace, byl jsem příjemně překvapen! A to jsem ještě netušil, že se stane dvojnásobným šampionem! Nejprve byl v březnu korunován titulem evropského Vozu roku 2019 v Ženevě, o měsíc později dobyl titul Světového vozu roku 2019 na autosalonu v New Yorku!
29.04.2019 05:45
|
0

FERRARI 488 GTB – na rozloučenou!

Král je mrtev, ať žije král! Ferrari 488 GTB se ještě vyrábí, ale na autosalonu v Ženevě už byl představen jeho nástupce Ferrari F8 Tributo, jenž vzdá novou poctu dlouhé řadě sportovních kupé s osmiválcem uprostřed před zadní nápravou!
26.04.2019 07:15
|
0
Reklama

Auto dělník

Kouření cigaret vyšlo z módy v šedesátých letech minulého století, dieselů před deseti lety, benzínových aut loni. Kia Ceed má tři ze čtyř zážehových motorů vybavené filtrem GPF. Jak jede, kolik bere a stojí novinka za koupi?
15.04.2019 16:00
|
0

MAZDA CX-5 – jedu proti proudu!

Mazda CX-5 patří k nejúspěšnějším typům japonské značky, nahradila stylisticky výraznější CX-7 už v roce 2011, ale nyní se vyrábí ve druhé generaci s pozměněným designem a vyspělejší výbavou.
12.04.2019 05:30
|
0
Reklama
Autosalon TV