Reklama
Archiv - Zprávy

Toyota Yaris zabodovala v letošním hodnocení bezpečnostních testů Euro NCAP

Toyota Yaris s letošním modelem získala maximální pětihvězdičkové hodnocení v nejnovějších bezpečnostních testech organizace Euro NCAP.
Zdroj: Toyota

Toyota dlouhodobě usiluje o to, aby se výhody vyspělých technologií neomezovaly pouze na nejvyšší modely v nejlepší výbavě, ale byly k dispozici ve všech modelech. V souladu s touto strategií je bezpečnostní paket Toyota Safety Sense standardní součástí výbavy všech variant Toyoty Yaris 2017.

Všechny vozy této modelové řady jsou vybaveny systémy, které napomáhají předcházet nehodám, případně snižovat jejich dopady, pokud dojde na nejhorší. Součástí paketu je předkolizní bezpečnostní systém s nezávislým systémem nouzového brzdění, automatické přepínání dálkových světel a systém pro hlídání jízdních pruhů. Ve vyšších stupních výbavy (kromě základního Live) najdeme i systém rozpoznávání dopravních značek.

Toyota Yaris v modelovém provedení 2017 nabízí i další prvky ke zvýšení bezpečnosti cestujících. Zadní bezpečnostní pásy jsou vybaveny omezovači síly a předpínači. Opěrky hlavy nové konstrukce zajišťují lepší ochranu před poraněním krční páteře při nárazu do vozidla zezadu. Nový je i tvar hlavových airbagů. Kromě toho se usnadnila montáž dětských autosedaček díky úpravě kotevního systému Isofix a jeho značení.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV