Reklama
Archiv - Zprávy

Toyota si chce s extravagantním SUV vyšlápnout na Nissan Qashqai

Bizarní model Qashqai od Nissanu je podivné auto, ale zákazníkům to nevadí, ba naopak, kupují jej jako diví. A tak se někteří výrobci snaží přijít s podobným receptem.

Toyota oznámila, že plánuje výrobu nového malého SUV či spíše kompaktního crossoveru. Ten by měl vycházet z konceptu C-HR, který se představil na loňském pařížském autosalonu. Vynikal zajímavě řešeným interiérem, ale hlavně extravagantním designem karosérie. A právě ten už tehdy naznačil, kam Toyota směřuje. Totiž vytvořit vůz, jenž by se v prodejích dokázal postavit oblíbenému excentrikovi Nissanu Qashqai.

Toyota chce nový vůz zařadit mezi RAV4 a model Highlander, nicméně asi nepůjde o vyloženě vůz určený do terénu, spíš to bude stylový crossover do města. Postavený by měl být, pokud tedy bude opravdu schválen do výroby, na nové univerzální globální podvozkové platformě Toyoty. Modulární platforma se má stát základem pro zhruba polovinu všech modelů a typů, které Toyota bude kolem roku 2020 vyrábět. První ji ale vyzkouší příští generace priusu, nikoliv nástupce pařížského konceptu C-HR. První prototypy crossoveru by mohly být hotové za dva roky a díky nové platformě by mohly nabídnout velký vnitřní prostor i přes kompaktní rozměry.

 

Otázka je, jaké jméno model ponese. Někteří prorokují, že by to mohl být Auris Cross, v USA ovšem Toyotu Auris neznají, takže by se tam mohl prodávat pod značkou Scion. Každopádně je koncept C-HR předpokladem k odvážnějším tvarům a divočejšímu stylingu nového crossoveru, ale i dalším novým toyotám. Dosud jsme byli zvyklí spíše na konzervativnější linii automobilky, ale šéf Toyoty Akio Toyoda se nechal slyšet, že by uvítal kreativnější myšlení jejích designérů a techniků. Tedy uvidíme, jak si jeho slova vzali k srdci.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Tým Peugeotu vyrazí na Dakar v hvězdné sestavě. Bude v ní i Sébastien Loeb!

Minulý Dakar se vozům Peugeot docela nedařilo a zůstaly za očekáváním. Letos tým nasadí nová auta a také novou hvězdu ve svém středu, mistra světa Seba Loeba.
29.09.2015 22:30
|
0

SUV pod sto tisíc? Ano, Renault takové má

Vyrobit levné auto aby alespoň vypadalo jako auto a ne jako nějaká karikatura, je čím dál těžší. Renault s jedním takovým přišel.
28.09.2015 22:30
|
0
Reklama

Clio slaví výročí a jako dárek dostalo speciální edici

Sice už je po frankfurtském autosalonu, ale Renault přišel s další novinkou. Clio se představilo ve verzi Iconic.
27.09.2015 22:30
|
0

Daimler-Benz také manipuloval s emisními testy? Kategoricky to odmítá

Koncern VW už několik dnů čelí skandálu týkajícímu se falšování emisních hodnot u dieselových motorů při zkouškách. Problém už se z USA rozšířil do Evropy a asi ani zde se nezastaví.
27.09.2015 22:10
|
0
Reklama
Autosalon TV