Reklama
Archiv - Zprávy

Toyota připravuje malé sportovní kupé se zadním náhonem

Japonská Toyota podle některých informací připravuje na domácí tokijský autosalon smršť nových modelů.
Zdroj: Toyota

Zatímco září se ponese ve znamení frankfurtského autosalonu, říjen opanuje autosalon v Tokiu. A právě tam by podle všeho měla Toyota představit hned několik novinek. Mezi nimi by měl být i takzvaný FR koncept. Mělo by jít o malé kupé s motorem vpředu (odtud F ve zkratce – front engine) a pohonem zadních kol (R jako rear drive). Na vývoji tohoto dvoudveřového kompaktního vozu se má prý podílet i šéf WRC projektu Toyoty, čtyřnásobný světový šampion v rallye Tommi Mäkinen.

FR kupé se má svou velikostí i výkony zařadit pod model GT86. Jeho hmotnost tedy s největší pravděpodobností nepřesáhne jednu tunu, půjde tedy o sportovní „low-end“ se značkou Toyota. Spekuluje se, že pod kapotou bude pracovat čtyřválec o objemu 1,5 l s výkonem kolem 100 kW. Že by spojení s Mazdou a odkaz na miatu?

V Tokiu budeme moudřejší. Pokud se tam opravdu nejmenší sportovní toyota ukáže v podobě konceptu, mohli bychom se sériové produkce dočkat někdy v roce 2017. Určitě není bez zajímavosti, že se v Tokiu má předvést i výsledek spolupráce Toyoty a BMW na větším sportovním voze. Zdá se tedy, že říjen může přinést zajímavé novinky.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Tým Peugeotu vyrazí na Dakar v hvězdné sestavě. Bude v ní i Sébastien Loeb!

Minulý Dakar se vozům Peugeot docela nedařilo a zůstaly za očekáváním. Letos tým nasadí nová auta a také novou hvězdu ve svém středu, mistra světa Seba Loeba.
29.09.2015 22:30
|
0

SUV pod sto tisíc? Ano, Renault takové má

Vyrobit levné auto aby alespoň vypadalo jako auto a ne jako nějaká karikatura, je čím dál těžší. Renault s jedním takovým přišel.
28.09.2015 22:30
|
0
Reklama

Clio slaví výročí a jako dárek dostalo speciální edici

Sice už je po frankfurtském autosalonu, ale Renault přišel s další novinkou. Clio se představilo ve verzi Iconic.
27.09.2015 22:30
|
0

Daimler-Benz také manipuloval s emisními testy? Kategoricky to odmítá

Koncern VW už několik dnů čelí skandálu týkajícímu se falšování emisních hodnot u dieselových motorů při zkouškách. Problém už se z USA rozšířil do Evropy a asi ani zde se nezastaví.
27.09.2015 22:10
|
0
Reklama
Autosalon TV