Reklama
Archiv - Zprávy

Toyota představila nejnovější podobu Land Cruiseru V8

Offroadová špička v podobě Toyoty Land Cruiser V8 má opět nový kabát. Facelift terénní stálice se právě představil a vůz je opět nepřehlédnutelný.
Zdroj: Toyota

Toyota odhalila novou podobu své offroadové vlajkové lodi Land Cruiser 200 V8, zatím ovšem jen její japonskou variantu. Není jistě bez zajímavosti, že před pár dny se naopak na druhém břehu Pacifiku v Pebble Beach představil Lexus LX 570. Toyota si tak zajistila dostatečnou pozornost.

Faceliftovaný land cruiser má novou masku chladiče se třemi podélnými lištami, novou kapotu i světlomety s LED diodami. Změn doznaly i zadní páté dveře a některé drobné designové prvky. Karosérie jako celek se ale vlastně nezměnila, proč také, dokonalost není potřeba upravovat. V interiéru zaujme nový velký TFT LCD displej o rozměru 4,2 palce a také pozměněné ovládací prvky na středovém tunelu. Novinkou je možnost připlatit si za kožené potahy sedadel a výplně dveří v hnědé barvě. Nové barvy budou k dispozici i pro exteriér, konkrétně to jsou Copper Brown Mica a Dark Blue Mica, teď je jich tedy pro Land Cruiser V8 k dispozici devět.

 Dnešní doba si žádá i nějaké ty bezpečnostní asistenty a land cruiser je také nabízí v balíku Safety Sence P. K dispozici tak bude například tempomat s radarovou detekcí prostoru před vozem, antikolizní systém s rozpoznáváním chodců, systém sledování mrtvých úhlů či jízdy v pruhu, automatická dálková světla atd. Výbava se bude lišit podle oblasti prodeje. Například v Japonsku se budou nabízet tři stupně výbavy. Na výběr také bude mezi pětimístnou nebo osmimístnou variantou.

 


 Pod kapotou se bude samozřejmě i nadále nacházet osmiválec, a to buď zážehový, nebo vznětový. V prvním případě jde o známý a mírně vylepšený agregát Dual VVT-i s objemem 4,6 l a výkonem 234 kW. Také osvědčený naftový osmiválec 4,5l D-4D zůstane, ale mírně posílí na plných 200 kW, přičemž by měl být ale úspornější. 

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Tým Peugeotu vyrazí na Dakar v hvězdné sestavě. Bude v ní i Sébastien Loeb!

Minulý Dakar se vozům Peugeot docela nedařilo a zůstaly za očekáváním. Letos tým nasadí nová auta a také novou hvězdu ve svém středu, mistra světa Seba Loeba.
29.09.2015 22:30
|
0

SUV pod sto tisíc? Ano, Renault takové má

Vyrobit levné auto aby alespoň vypadalo jako auto a ne jako nějaká karikatura, je čím dál těžší. Renault s jedním takovým přišel.
28.09.2015 22:30
|
0
Reklama

Clio slaví výročí a jako dárek dostalo speciální edici

Sice už je po frankfurtském autosalonu, ale Renault přišel s další novinkou. Clio se představilo ve verzi Iconic.
27.09.2015 22:30
|
0

Daimler-Benz také manipuloval s emisními testy? Kategoricky to odmítá

Koncern VW už několik dnů čelí skandálu týkajícímu se falšování emisních hodnot u dieselových motorů při zkouškách. Problém už se z USA rozšířil do Evropy a asi ani zde se nezastaví.
27.09.2015 22:10
|
0
Reklama
Autosalon TV