Reklama
Archiv - Zprávy

Toyota podporuje vývoj simulátoru autonomního řízení

Společnost Toyota Research Institute (TRI) darovala v přepočtu dva miliony korun Centru počítačového vidění (CVC). Podpořila tím open-source projekt CARLA (Car Learning to Act) zaměřeného na vývoj simulátoru autonomního řízení.
Zdroj: CVC

„Technologického pokroku a růstu je možné dosáhnout prostřednictvím spolupráce a podpory celé komunity. Podpora vývoje společné otevřené platformy pro simulace umožní TRI a dalším partnerům z akademického světa i průmyslu lépe si vyměňovat zdrojové kódy, informace a data,“ komentoval Vangelis Kokkevis, ředitel sekce simulátorů řízení TRI.

Projekt CARLA běží v rámci webové služby Github a jeho vývoj probíhá v režii Centra počítačového vidění. Tento neziskový open-source projekt simulátoru slouží k vývoji, školení a ověřování systémů autonomního řízení ve městech. Jeho cílem je zajistit stabilní chování autonomních vozidel za nejrůznějších situací, které za reálných podmínek není vždy možné otestovat. Tým stojící za projektem CARLA plánuje finanční dotaci od TRI využít k rozšíření týmu návrhářů a schopností samotného simulátoru.

TRI dva roky po sobě finančně podporuje nadaci Open Source Robotics Foundation, která světové komunitě zájemců o robotiku nabízí přístup k open-source softwaru a vývojovým nástrojům na poli robotiky. TRI je rovněž hlavním podporovatelem sady nástrojů Drake v programovacím jazyku C++, za jejímž vznikem stojí Laboratoř MIT pro výzkum umělé inteligence. Nástroje Drake jsou určeny k analýze dynamiky robotů a návrh řídicích systémů.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV