Reklama
Archiv - Zprávy

Toyota NCSV je neobyčejné kombi ve stylu kupé

Toyota NCSV byla navržena na sklonku 90. let minulého století pro generaci třicátníků, kterou fascinoval svět elektroniky a počítačových her a která hledala netuctové vozy.
Zdroj: Toyota

Koncepční Toyota NCSV se po svém debutu v roce 1999 dočkala u motoristické veřejnosti velmi dobrého přijetí. Výrazné, futuristické linie karosérie s vlastnostmi typickými pro kupé, sedany, ale také kombíky upoutají i dnes, promyšlená koncepce má dynamiku hodnou závodních aut.

Hlavní inženýr Takeshi Yoshida, jenž měl vznik NCSV na svědomí, zdůrazňoval, že je to vůz určený pro řidiče, kteří si potrpí na nekonvenční, avšak praktická řešení. Profil modelu má velmi blízko ke sportovním autům – přední a střední sloupek svírají značný úhel, k tomu přidejme sníženou světlou výšku a 17“ disky obuté do pneumatik o rozměrech 205/45. NCSV má také velmi charakteristický předek, zadní část je pak odkazem na ultralehká letadla.

Ani interiér nenechá na pochybách, že je to model, který se nemusíme bát označit za futuristický. Jeho design byl vytvořen s myšlenkou na generaci, která vyrostla v éře počítačů a elektroniky. Kokpit tvoří metalické materiály, střední panel plynule přechází ve středový tunel s pákou převodovky. Jak řidič, tak spolujezdec na předním sedadle mohou využívat monitory, které dle potřeby zobrazují různé informace. Třetí obrazovka určená pro ostatní pasažéry se nachází vzadu a dá se sklopit.

V NCSV mají sedadla výrazně sportovní profil, zadní sedadla jsou rozdělena v poměru 60:40, což umožňuje převážení delších předmětů v kufru. Navíc lze zadní sedadla posunout o 120 mm a zvětšit tak úložný prostor automobilu.

 

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV