Reklama
Archiv - Zprávy

Toyota dodává své vozy bez výpadků

Nedostatek aut v souvislosti s nutností homologace podle nové emisní normy Euro 6c se dotkne jen části automobilových značek, některé prohlašují, že problém vůbec nepocítí.
Zdroj: Toyota

Patří k nim například japonská Toyota, která ve výrobě plynule přešla na nově homologované modely v první polovině letošního roku a bez jakýchkoliv výpadků uspokojuje poptávku zákazníků. Toyota, na rozdíl od jiných značek, nemusela řešit poměrně náročné úpravy dieselových motorů, ale soustředila se na benzinové a hybridní agregáty, které si vyžádaly jen drobnou změnu. Benzinové motory Toyoty splňují novou normu i bez filtru pevných částic, a jsou proto pro zákazníky levnější a spolehlivější. U motorů stačila drobná technologická úprava v hodnotě zhruba 200 eur. Tuto částku navíc automobilka nebude přenášet na zákazníka.

Model Toyota Prius se podle nové emisní normy vyrábí již od listopadu 2017, sportovní GT86 od letošního dubna a v květnu na Euro 6c přešly všechny hlavní modely Aygo, Yaris, Auris, Auris Hybrid, C-HR, C-HR Hybrid, RAV4 a RAV4 Hybrid. V tomto měsíci pak následovala Corolla a Land Cruiser.

Nutnost homologace podle nového emisního měření bude platit od září letošního roku. Vedle přísnějších emisních limitů změna spočívá především v tom, že vozy musí emise i spotřebu splňovat  nejen při měření v laboratorních podmínkách, ale i při důkladnějším testu v běžném provozu. Měřením navíc musí projít všechny varianty vozu, tedy i auta lišící se rozdílnými pneumatikami. Původně bylo třeba u každého modelu měřit emise a spotřebu pouze u těch variant, které měly jiný motor nebo typ převodovky.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV