Reklama
Archiv - Zprávy

Toyota Connected Europe představí nové služby mobility

Společnost Toyota Connected (TC) zaměřená na mobilitu na bázi moderních technologií zakládá firmu Toyota Connected Europe (TCEU).
Zdroj: Toyota

TOYOTA Connected stojí v čele globálního vývoje automobilky Toyota v oblasti služeb mobility pro spotřebitele, podniky a státní organizace s využitím technologií zpracování dat z vozidel, strojového učení a kontextových dat. Prosazuje vývoj platformy služeb mobility (MSPF) od Toyoty, tedy cloudového digitálního ekosystému, který nabízí nástroje nezbytné k uvádění různých služeb mobility na trh.

Toyota Connected Europe (TCEU) je technologický start-up se sídlem v Londýně, využívající potenciálu technologií zpracování dat v oblasti vývoje a poskytování nových řešení mobility pro spotřebitele z celé Evropy. TCEU shromažďuje velká data z vozidel, analyzuje je prostřednictvím cloudové platformy a podporuje hladké nasazování kontextových služeb pro vozidla, sdílení vozidel, pokročilou správu vozového parku a další programy sdílené mobility pro usnadnění života a bezpečnější, pohodlnější i zábavnější řízení. 

Nový start-up podpoří v Evropě nové obchodní aktivity v oblasti mobility. Bude se zabývat zlepšením služeb například v oblasti organizované spolujízdy, sdílení vozidel nebo dálkového rozvozu.

Toyota Connected Europe se přizpůsobuje tomu, jak zákazníci z různých částí světa chápou potřeby mobility. Cílem je zlepšovat zkušenosti evropských řidičů i pasažérů. Efektivní využívání nejmodernějších technologií pro analýzu dat má přinést evropským zákazníkům pestřejší a bohatší zkušenosti v oblasti mobility.

Toyota Connected Europe využije vysokou koncentraci datových specialistů, techniků a vývojářů softwaru v Londýně. Nový podnik s počáteční investicí 4,5 milionu britských liber by měl zaměstnávat 35 až 50 lidí. TCEU podpoří sdílenou mobilitu a správu vozového parku pro spotřebitele, firmy, státní organizace i další zainteresované subjekty.

Rostoucí zájem Toyoty o vývoj vyspělých řešení mobility odráží změnu celkového přístupu v automobilovém průmyslu v důsledku nástupu umělé inteligence, systémů autonomního řízení a konektivity vozidel.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV