Reklama
Archiv - Zprávy

Toyota chce změnit svět lidem na vozíku. Za nápady dá 86 milionů.

Automobilka Toyota ve spolupráci s dobročinnou organizací Nesta vypisuje celosvětovou výzvu Mobility Unlimited Challenge dotovanou částkou čtyř milionů dolarů (86 milionů korun). Cílem je podpořit mobilitu lidí s ochrnutím dolních končetin.
Zdroj: Toyota

Toyota hledá týmy z celého světa, které zásadním způsobem napomohou zlepšit mobilitu a nezávislost osob trpících ochrnutím. Cílem výzvy je shromáždit kreativní nápady z celého světa, urychlit tak inovace a podpořit spolupráci s uživateli při hledání nejlepších zařízení umožňujících zvýšení kvality života lidí s ochrnutím dolních končetin.

Nápady by mohly zahrnovat nejrůznější přístupy, od exoskeletů přes umělou inteligenci a metody strojového učení až po baterie nebo zpracování dat v cloudu.

Po celém světě dnes žijí miliony lidí s ochrnutím dolních končetin, nejčastější příčinou jsou mrtvice, poranění míchy nebo roztroušená skleróza. Celosvětové statistiky ochrnutých osob sice neexistují, avšak podle odhadů Světové zdravotnické organizace (WHO) je každý rok po celém světě zaznamenáno na 250 až 500 tisíc nových případů poranění míchy.

Zdroj: Toyota

Inovace v oblasti „chytřejších“ technologií mobility mají potenciál vytvářet taková osobní zařízení, která budou lépe integrována s tělem samotného uživatele i s prostředím. Nasazování těchto průlomových technologií je však pomalé kvůli překážkám v podobě malých nebo roztříštěných trhů, zákonných omezení a komplikovaného proplácení nákladů ze strany zdravotnických systémů a pojišťoven.

„Toto je začátek naší výzvy, tříleté cesty, která končí roku 2020 v Tokiu. Cesty, na které budou ti nejtalentovanější v oblasti technologií, designu a konstrukce ze všech koutů světa soutěžit s cílem zlepšit dostupnost prostředí a společnosti pro všechny osoby s ochrnutím dolních končetin. Uvědomujeme si, že řešení zatím nemáme: a cílem této Výzvy je spolupracovat s lidmi, kteří je dokáží pomoci vyvinout,“ říká Ryan Klem, programový ředitel Nadace Toyota Mobility Foundation.

Reklama
Zdroj: Toyota

Porota vybere pět finalistů, z nichž každý získá 500 tisíc dolarů na přeměnu konceptu v reálný prototyp. Vítěz Výzvy obdrží jeden milion dolarů ke zpřístupnění hotového produktu koncovým uživatelům – a vítězný koncept se v roce 2020 představí v Tokiu.

Cílem výzvy Mobility Unlimited Challenge je získat a podpořit menší inovátory, kteří by jinak na trh asistenčních technologií vstupovali jen obtížně. V rámci ocenění Discovery Awards se udílí základní finanční dotace 50 tisíc dolarů deseti skupinám se slibnými koncepty, které by jinak pro účast ve Výzvě neměly dostatek prostředků.


Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV