Reklama
Archiv - Zprávy

Toto je nové Porsche Cayenne. Rozdíl nepoznáte

Zrovna minulý týden jsme se podivovali, jak se ve Ferrari podařilo utajit zcela nový model Portofino až do oficiální premiéry. Tohle je ale Porsche, a tak se o ničem podobném bavit nemůžeme. Jeho podobu známe ještě dříve, než jsme podle plánu měli.
Zdroj: Porsche

Dalo by se tvrdit, že nový Cayenne s námi hraje hru s názvem Poznej pět rozdílů. Zpředu je alespoň podle fotografií takřka identický jako odcházející generace a nejvýraznější změnou je pouze odlišná grafika čelních světlometů. Zadní část už je ale o poznání jiná a byla nepochybně inspirována novou Panamerou, které to vážně sluší. Porsche se také soustředilo na vylepšení jízdních vlastností, čímž se změnil tvar střechy, který napomůže lepšímu obtékání vzduchu. Nový Cayenne tak zejména z boku působí daleko dynamičtěji a uhlazeněji.

Možná až 700 koní

Všech podrobností se bohužel dočkáme až zítra, na kdy je oficiální premiéra nejprodávanějšího Porsche všech dob plánována. Raději bychom se proto vyhnuli předčasným spekulacím o pohonných jednotkách i výkonech. Jisté však je, že nový Cayenne bude všechny verze odvozovat od nové Panamery, takže se s vysokou pravděpodobností dočkáme i vrcholné specifikace Turbo S E Hybrid, která bude díky brutálnímu osmiválci za pomoci elektromotoru atakovat výkon 700 koní.

Úchvatný interiér

Co ale víme už nyní je, že vnější podobnost nového Cayenne s předchůdcem se nikterak nepromítá do interiéru. Ten totiž podstoupil radikální změny a inženýři spíše než evoluci zvolili revoluční přístup zaměřený na modernu, čistotu a efektivitu. Přístrojová deska zůstává stejná jako u Panamery, ovšem prostor pro posádku a infotainment středového displeje vypadá úchvatně. Minimalisticky, čistě, ale přitom velmi funkčně. U Porsche navíc nezapomněli na to, že dotykové displeje se při kterémkoliv použití opatlají. Infotainment nového Cayennu tak vhodně kombinuje mechanická tlačítka a dotykové displeje. 

Vše ostatně můžete vidět v obsáhlé fotogalerii. S kompletní technickou specifikací, motory, výkony a možná i startovací cenou se přihlásíme opět zítra, kdy už bude vše oficiální.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV