Reklama
Archiv - Zprávy

Tom Hanks má nové auto. Nejluxusnější Maluch historie dostal od Poláků

Známý herec loni na podzim zveřejnil na Twitteru několik fotek, kde pózoval s Polskim Fiatem 126p. To samozřejmě Poláky chytlo za srdce a uspořádali bláznivou sbírku, kdy se Hanksovi na autíčko složili a zaplatili i dopravu. Auto pak navíc vylepšil známý úpravce a výsledek je fenomenální.
Zdroj: Carlex Design

Nebývá časté, aby si některá z hollywoodských hvězd oblíbila vůz, jehož výroba počala v zemích východního bloku. Navíc auto, o kterém i u nás v Československu kolovala spousta vtipů. Znáte například ten, jak nový majitel předvádí Malucha svému známému? Nastartuje, při zběsilém rozjezdu s vozem na místě vykrouží několik efektních koleček a teprve pak vyrazí vpřed. Známý ohroměně zírá. To nebylo schválně, vysvětluje majitel. Do dveří jsem si přivřel pampelišku a auto stonek nedokázalo přetrhnout, tak jsem jí musel ukroutit…

O Hanksově románku s Maluchem jsme psali už na podzim. Na Twitteru tehdy vyznal lásku slavnému Fiatu 126p, jeho polští fanouškové se proto na jednoho složili a rozhodli se ho poslat do Ameriky. Nakonec však vše nabralo ještě zajímavější směr...

Zdroj: Twitter: Tom Hanks

Luxusní Maluch pomohl dětem

Hercova obliba je tedy vskutku unikátní. Notabene když si uvědomíme, že jde o autíčko, které vzniklo s cílem přesunout obyvatele Polska z jízdních kol za volant. Maluch, česky “mrňous”, se totiž vyráběl mnohem více v Polsku než v domovské Itálii. Výroba auta s kořeny v první polovině 70. let skončila až v roce 2000 a v Polsku jich vzniklo celkem 3,3 milionu.

Co Hankse přimělo k tomu, aby si podobné vozítko pořídil, netroufáme odhadovat. Jeho láska k Maluchovi však nezůstala bez odezvy a reakce přišla samozřejmě z Polska. Monika Jaskólska, která žije ve městě, kde byla majoritní část Maluchů produkována, již léta sbírá charitativní prostředky pro tamní pediatrickou nemocnici. V Hanksově lásce tak okamžitě spatřila příležitost a zorganizovala charitativní akci, v rámci které byl hercovi zrestaurován jeden z prvních Maluchů.

O proměnu celého auta se postarala renomovaná společnost Carlex Design, která se úpravami a vylepšováním interiérů zabývá již dlouhá léta. V rámci projektu tak vznikl nejunikátnější a zároveň nejluxusnější Maluch všech dob. Vůz nyní v rámci páteční charitativní akce, které se zúčastnily tisíce lidí i početná řádka historických Maluchů, vybral cenné prostředky pro Bielsko-Białskou pediatrickou nemocnici a nyní již čeká, až si jej slavný herec převezme. Nejluxusnějším Maluchem na světě bychom také nepohrdli!

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV