Reklama
Archiv - Zprávy

Tohle je asi nejrychlejší dřevěná kůlna na světě

Auta se sobě navzájem čím dál více podobají jako vejce vejci. Ale v Anglii je člověk, který už nějaký ten pátek jezdí v něčem naprosto originálním – splašené dřevěné kůlně.

V anglickém hrabství Oxfordshire žije jistý Gardner Kevin Nick, který má vášeň nesplývat na silnici s davem. Tedy on má těch vášní a zálib více, jednou z nich je i rychlost. A proto si postavil dřevěnou kůlnu na čtyřech kolech. Namítnete, co má takový šílený nápad společného s rychlostí. Docela hodně. Gardner si totiž postavil nejrychlejší dřevěnou kůlnu na světě.

Jako základ mu posloužil jeho starý volkswagen – na tom, co z něho zbylo, postavil vskutku unikátní věc. Pod deskami se ukrývá vidlicový šestiválec o výkonu 200 koníků, který pohání všechna čtyři kola, ale to není jediná zajímavost. Například okna mají elektrické stahování, v kůlně je i klimatizace nebo centrální zamykání. Říkáte si, že jakákoliv havárie musí být pro kůlnu i vše v ní fatální? Chyba lávky. Celá tahle podivnost má totiž uvnitř ocelový trubkový rám, na němž pak „visí“ laťková karosérie.

Gardner s tímhle výtvorem v roce 2011 v italském Miláně v rámci televizní show Lo show dei record vytvořil světový rychlostní rekord pro pojízdné kůlny. Není jisté, zda ještě dnes platí, ale to Gardnerovi nejspíš nevadí. Kůlnu neodložil do stodoly ani do muzea a jezdí s ní dál. Dokonce ji využívá jako pojízdný reklamní poutač, což je dobrý nápad. No přehlédli byste něco takového?

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Tým Peugeotu vyrazí na Dakar v hvězdné sestavě. Bude v ní i Sébastien Loeb!

Minulý Dakar se vozům Peugeot docela nedařilo a zůstaly za očekáváním. Letos tým nasadí nová auta a také novou hvězdu ve svém středu, mistra světa Seba Loeba.
29.09.2015 22:30
|
0

SUV pod sto tisíc? Ano, Renault takové má

Vyrobit levné auto aby alespoň vypadalo jako auto a ne jako nějaká karikatura, je čím dál těžší. Renault s jedním takovým přišel.
28.09.2015 22:30
|
0
Reklama

Clio slaví výročí a jako dárek dostalo speciální edici

Sice už je po frankfurtském autosalonu, ale Renault přišel s další novinkou. Clio se představilo ve verzi Iconic.
27.09.2015 22:30
|
0

Daimler-Benz také manipuloval s emisními testy? Kategoricky to odmítá

Koncern VW už několik dnů čelí skandálu týkajícímu se falšování emisních hodnot u dieselových motorů při zkouškách. Problém už se z USA rozšířil do Evropy a asi ani zde se nezastaví.
27.09.2015 22:10
|
0
Reklama
Autosalon TV