Reklama
Archiv - Zprávy

To zabolí! Ferrari FXX Evoluzione ve zdi

Existují auta, s nimiž ani ti nejbohatší nemohou jezdit jen tak. Přestože za ně dali obrovské jmění, stále je pod svými křídly schraňuje automobilka, a když si majitel chce zajezdit, předem si musí zažádat o termín, rezervaci okruhu a servisní tým. Ani těmto exkluzivním sporťákům se však nevyhýbají nehody.

Právě jedním z těchto aut je i vzácné Ferrari FXX, které vzniklo jako nekompromisní alternativa k silničnímu Ferrari Enzo. Jenomže ani Ferrari FXX předmětem dnešní debaty nebude. V roce 2009, kdy Ferrari model FXX už dávno nevyrábělo, se totiž pánové z Maranella rozhodli, že svět ještě jednou obohatí. A tak vzniklo nejbrutálnější, nejúchvatnější a dost možná také nejostřejší Ferrari všech dob (samozřejmě vyjma monopostů F1).

Oslnivý poměr výkon/váha

Ferrari FXX Evoluzione je ještě o mnoho rychlejší než jeho předchůdce FXX. Upravená karoserie totiž sama o sobě generuje nezměrný přítlak, který v kombinaci s 860 koňskými silami a hmotností jen 1150 kilogramů nabídne takové svezení, že na něj do smrti nezapomenou ani ti nejrozmlsanější řidičtí sportovci. Ferrari ostatně tento model neprodalo kdekomu.

I tak se ale nyní stalo neštěstí. Na jednom z testovacích dnů v italské Monze totiž toto hyperauto vylétlo z dráhy a ošklivě narazilo do bariéry. Těžko říci, zda za nehodou stála zbrklost řidiče, nedostatek plynulosti nebo zkušeností. Očití svědci však tvrdí, že FXX Evoluzione s vysokou pravděpodobností ještě nemělo dostatečně prohřáté pneumatiky, protože počasí na Monze nebylo v ten den právě ideální. A v takovém případě chybí už vážně jen maličkost k tomu, aby se stalo neštěstí.

Rána za miliony

A nyní již k videu. V osmi minutách natočených z okruhu můžete vidět a hlavně slyšet opravdové unikáty. To hlavní se ovšem odehraje až v samotném závěru. Řidič FXX Evoluzione zde včas nezabrzí, a protože dráha není dostatečně suchá a on nemá dostatečně zahřáté pneumatiky, klouže se jako na saních. A co následovalo, to můžete vidět sami.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV