Reklama
Archiv - Zprávy

To chce odvahu. Nejdražší auto světa vyrazilo do provozu

Rolls-Royce Sweptail je podle všeho nejdražší nové auto planety. A je velice sympatické, že navzdory astronomické ceně se ho majitel nebojí používat k tomu, k čemu byl stvořený – k jízdě po silnici mezi ostatními auty.
Zdroj: Rolls-Royce

Speciální vůz, který má základy v modelu Phantom, spatřil světlo světa jen v jednom jediném provedení. Rolls-Royce ho stavěl dlouhé měsíce a je to po několika letech poprvé, kdy se vůbec do nějaké přestavby pustil. Jestli zástupce značky přemluvila cena, kterou zámožný majitel musel zaplatit, nebo se prostě jen na Concorso d’Eleganza Villa d’Este, kde byl vůz představen, chtěli blýsknout, bohužel nevíme.

A vlastně to ani není důležité. A ani není důležité, že některým se Sweptail opravdu nelíbí. Dokonce jsou tací, kteří ho označují doslova za nejodpornější Rolls-Royce všech dob. My nesouhlasíme. Ano, je pravda, že je tohle auto úplně jiné, hodně odvážné a poněkud extravagantní. Ale stále si drží tu tradiční linii luxusní elegance, na kterou jsme u „Rollsů“ zvyklí.

Následující video vám Sweptail ukáže v jeho přirozeném prostředí, kterým opravdu není oplocená, drahokamy vykládaná garáž, ale obyčejný provoz. Autor videa tvrdí, že auto zachytil ve chvíli, kdy si ho majitel odvážel z výstavy domů. Podle zkratky GBG, která je na zádi vozu, se dá odhadnout, že vůz bude mít majitel přihlášený na ostrově Guernsey, který leží v Lamanšském průlivu mezi pobřežím Francie a Británie.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV