Reklama
Archiv - Zprávy

Tip na motoristický výlet: České Silicon Valley

Hranice se uzavírají, teď například ta mezi Slovenskem a Rakouskem. I v práci roste počet uzavírek – neboli času není nazbyt. Cestovat se ale dá i v rámci naší republiky. Třeba na Valašsko do (malé) Ameriky!
Zdroj: Autosalon

Kam na kole

Ropné vrty, bizoni, indiánská týpí či nefalšovaný saloon ve stylu westernu najdete asi 20 kilometrů jízdy od Otrokovic nedaleko obce Kostelany http://www.kostelany.cz/. Odsud je to zase kousek do přírodního parku Chřiby, který je jako dělaný pro cykloturistiku http://www.cyklo-jizni-morava.cz/.

Zdroj: www.kostelany.cz

 

Koně i delfíni

Komu ropa a hraní si na kovboje nic neříkají, může navštívit Kunovice http://www.museum-kunovice.cz/, kde najde jediný exemplář české stíhačky Aero L-29A Delfín. Pak vyrazte do Zlína, ale cestou doporučujeme vzít rodinku do jednoho z našich nejstarších hřebčínů http://www.napajedlastud.com/cs/aktualne/hlavni-stranka.

Reklama
Zdroj: www.14-15.cz/

Zlín=Silicon Valley

Většina veřejnosti i kolegů z řad motoristických novinářů obdivuje Elona Muska, zakladatele asi nejznámějšího výrobce elektromobilů značky Tesla Motors. Je však veřejným tajemstvím, že za jeho úspěchem stojí státní dotace. Přitom minimálně stejně dobrými vizionáři byli i členové obuvnického impéria Baťa. O čemž se přesvědčíte při návštěvě stejnojmenného institutu ve Zlíně http://www.14-15.cz/.

Autaře by mohlo zajímat, že už ve 30. letech uvažovali o dvouproudé silnici z Otrokovic do Vizovic s postranními chodníky a stezkami pro bicykly. Jan Antonín Baťa, nevlastní bratr Tomáše Bati spoluzakladatele obuvnického impéria, však mířil ještě dál. Přišel s nakonec nerealizovaným projektem dálnice spojující napříč celou republiku. A pak že u nás vládne pragocentrismus – z mapy je vidět, že magistrála hlavní město ostentativně ignoruje!

Zdroj: www.slovansky-institut.cz
Reklama

Nejlepší whisky dělají na Moravě

Víkend se krátí, děti začínají zlobit, manželka je nervózní, dvacet minut jízdy je však už nezabije. Ze Zlína pokračujeme po silnici číslo 49 do Vizovic. Kdo by neznal zdejší likérku. Jasně slivovice, různé pálenky, ale věděli jste, že vyrábí také jednu z nejlepších světových whisky? http://www.rjelinek.cz/produkty/detail~151-elijah-craig-12yo~.html. Jak jsme řekli na začátku, tenhle víkendový výlet byl Amerika se vším všudy!

Autor: Expert Dan


Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Dvojnásobný mistr - Jaguar I Pace

Když jsem prvně vyjel se sportovně laděným luxusním elektromobilem Jaguar I-Pace, byl jsem příjemně překvapen! A to jsem ještě netušil, že se stane dvojnásobným šampionem! Nejprve byl v březnu korunován titulem evropského Vozu roku 2019 v Ženevě, o měsíc později dobyl titul Světového vozu roku 2019 na autosalonu v New Yorku!
29.04.2019 05:45
|
0

FERRARI 488 GTB – na rozloučenou!

Král je mrtev, ať žije král! Ferrari 488 GTB se ještě vyrábí, ale na autosalonu v Ženevě už byl představen jeho nástupce Ferrari F8 Tributo, jenž vzdá novou poctu dlouhé řadě sportovních kupé s osmiválcem uprostřed před zadní nápravou!
26.04.2019 07:15
|
0
Reklama

Auto dělník

Kouření cigaret vyšlo z módy v šedesátých letech minulého století, dieselů před deseti lety, benzínových aut loni. Kia Ceed má tři ze čtyř zážehových motorů vybavené filtrem GPF. Jak jede, kolik bere a stojí novinka za koupi?
15.04.2019 16:00
|
0

MAZDA CX-5 – jedu proti proudu!

Mazda CX-5 patří k nejúspěšnějším typům japonské značky, nahradila stylisticky výraznější CX-7 už v roce 2011, ale nyní se vyrábí ve druhé generaci s pozměněným designem a vyspělejší výbavou.
12.04.2019 05:30
|
0
Reklama
Autosalon TV